DZEJNIEKS, AKTIERIS, KLAUSĪTĀJS

17. septembrī plkst. 19.00, Cēsu pilsētas domes zālē Jērcēnu dzejas teātra izrāde Nesaprasto cilvēku zeme.
Muzikālā mistērija veidota pēc Mārtiņa Freimaņa dzejas krājuma Zālīte truša dvēselei, izmantojot arī viņa dziesmu tekstus, Aivara Auniņa komponētās dziesmas ar M. Freimaņa vārdiem, muzikālus fragmentus no franču komponista Jean Michael Jarre albuma Equinoxe.

DZEJNIEKS, DZEJA, KLAUSĪTĀJS

24. septembrī plkst. 17.00, Cēsu pilsētas domes zālē:
  • Tikšanās ar dzejniecēm un atdzejotājām Astrīdi Ivasku un Daigu Lapāni, humanitāro zinātņu doktoru, tulkotāju Silvestru Gaižūnu (Lietuva).
  • Filmas Astrīde un Ivars. Pasaules tilti fragmentu pirmizrāde Latvijā. Piedalās Cēsu teātra aktieri.
    Filmu Astrīde un Ivars. Pasaules tilti veido Baltoskandijas akadēmijas (Lietuva) darbinieki. Tajā uzsvērts slaveno latviešu un igauņu rakstnieku Astrīdes Ivaskas un Ivara Ivaska sakari ar pasaules literatūru. Filmas darbība notiek Rīgā, Lestenē, Rengu u.c. Scenārija autors S. Gaižūns.
  • Dzeja skanēs dažādās valodās, jo 24. septembrī Latvijā atzīmē Eiropas valodu dienu.

DZEJNIEKI BĒRNIEM UN SKOLĒNIEM

30. septembrī dzejnieki Māra Cielēna, Māris Rungulis, Vladimirs Novikovs viesojas Cēsu pirmskolas izglītības iestādēs un skolās:
  • Dzejniece M. Cielēna viesojas Cēsu pilsētas 1. pirmskolas izglītības iestādē;
  • Dzejniece M. Cielēna viesojas Cēsu speciālā pirmsskolas izglītības iestādē, Bērnu attīstības centrā;
  • Dzejnieks M. Rungulis viesojas Cēsu pilsētas 3. pirmskolas izglītības iestādē;
  • Dzejnieks M. Rungulis viesojas Cēsu pilsētas 4. pirmskolas izglītības iestādē;
  • Dzejnieks V. Novikovs viesojas Cēsu 2. vidusskolā;
  • Dzejnieks V. Novikovs viesojas Cēsu pilsētas Pastariņa pamatskolā;
  • Dzejnieki M. Cielēna, M. Rungulis, V. Novikovs viesojas Cēsu sanatorijas meža skolā;
  • Dzejnieki M. Cielēna, M. Rungulis, V. Novikovs viesojas Cēsu Bērnu bibliotēkā.

DZEJAS UN GRĀMATU DIENA DZEJNIEKA E. TREIMAŅA-ZVĀRGUĻA MĀJĀ LEUKĀDIJA

4. oktobrī plkst. 13.00 Priekuļu pagasta Leukādijā notiks piemiņas brīdis dzejnieka atdusas vietā.

Pasākumā viesojas literāti novadnieki Aina Karele, Selga Palu un Olga Radziņa. Pasākumā paredzēts Cēsu Tautas teātra uzvedums. Tā pati saule. Jura Krūzes mūzika. Režisore Rasma Bērziņa.

Interesentiem tiks nodrošināta autobuss Priekuļi – Cēsis – Leukādija – Cēsis – Priekuļi.

SEPTEMBRIS – DZEJAS MĒNESIS

No 1. līdz 30. septembrim Cēsu Centrālās bibliotēkas Abonementā literatūras izstāde Septembris – dzejas mēnesis, kur interesentiem iespēja iezīties ar jaunākajiem latviešu dzejas izdevumiem.

Pasākumus organizē Cēsu Centrālā bibliotēka, sadarbībā ar Cēsu Tautas teātri, Priekuļu pagasta bibliotēku, Treimaņu dzimtu, pedagogiem un kultūras darbiniekiem.

Pasākumus atbalsta: Valsts Kultūrkapitāla fonds, Cēsu pilsētas dome, Priekuļu pagasta padome.

Pasākumos ieeja bez maksas.

Informāciju sagatavoja:
Gunta Romanovska