Vēlamies cēsniekiem un visiem pasākuma apmeklētājiem teikt: "Nāc uz bibliotēku viens, kopā ar ģimeni, draugiem un paziņām! Tiecies ar literātiem, grāmatu autoriem interesantiem cilvēkiem! Uzzini vairāk par mums un mūsu pakalpojumiem! Spēlē galda spēles, piedalies konkursos! Interesanti un atraktīvi pavadi brīvo laiku!"
No pulksten 10.00 līdz 18.00 strādāsim kā ikdienā, bet pēc sešiem vakarā līdz pusnaktij bez parastajiem bibliotēkas pakalpojumiem piedāvāsim vēl dažādus pasākumus un netradicionālas aktivitātes.
Cēsu Centrālajā bibliotēkā (Raunas ielā 1) tiksimies ar enciklopēdijas "100 Latvijas sievietes: kultūra un politika" projekta autori, sastādītāju un galveno redaktori, filoloģijas doktori, profesori, mūsu novadnieci Ausmu Cimdiņu. Kopā ar rakstnieci Moniku Zīli ieskatīsimies viņas pareizajā un nepareizajā ķēķī, uzzināsim par viņas zīlēšanas prasmēm, rakstnieces un žurnālistes darbu. Pagājušajā gadā iznāca Lauku Avīzes izdevums "Tējas Avīze". Tā autore, laba tējas pazinēja Valda Madalāne stāstīs par tēju daudzveidību, būs iespēja tās degustēt.
Un kur gan bez spoku stāstiem! Arī mūsu bibliotēkā tāds esot, Cēsu Jaunajā pilī un citur manīti. Pirms pusnakts būtu īstais laiks stāstīt un klausīties spoku, bibliotekāru, makšķernieku un citus stāstus. Aicinām piedalīties ikvienu ar savu stāstu.
Pēdējā laikā arvien populārākas kļūst dažādas galda spēles, kas ir interesants brīvā laika pavadīšanas veids, tās varēs spēlēt kopā ar "Druvas" žurnālistu, rakstu sērijas "Spēļu placis" autoru Jāni Gabrānu.
Vakara gaitā aicinām izstaigāt visas bibliotēkas telpas, orientēties bibliotēkā un atrast kontrolpunktus, piedalīties Cēsu hronista Daumanta Vasmaņa vadītajā viktorīnā "Vai tu zini?". Individuālie dalībnieki un komandas varēs sacensties datorspēlē "Uzcel Gaismas pili!". Būs iespēja uzzināt par svešvalodu mācību programmu "En101", pārliecināties kā to izmantot zināšanu papildināšanai.
Bibliotēkā darbosies grāmatu apmaiņas punkts "Ņem līdzi savas grāmatas un apmaini pret citu grāmatām" un kultūras biedrības "Harmonija" grāmatu galds, īpašā izstādē varēs apskatīt lasītāju aizmirstās grāmatzīmes.

Cēsu Centrālās bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļā – Bērnu bibliotēkā (Raunas ielā 12) kopā ar rakstnieci Kristīni Ulbergu-Rubīni un grāmatas "Es grāmatas nelasu" galvenā varoņa Kristapa prototipu apmeklētāji varēs piedalīties diskusijā "Kādēļ mēs lasām vai nelasām". Lieli un mazi aicināti iesaistīties atraktīvā spēlē "Meklējam spoku".

Apmeklētājus gaida arī plānā neminēti pārsteigumi.
Aicinām gan mūsu lasītājus, gan tos, kas ikdienā iet bibliotēkai garām, ciemoties pie mums Bibliotēku naktī. Konkrētāku informāciju un pasākumu norises laikus var atrast bibliotēkas mājaslapā www.biblioteka.cesis.lv sadaļā Aktualitātes, afišās un presē.

Informāciju sagatavoja:
Gunta Romanovska