Čehija: bibliotēku tūre

ceļazīmes cena: 275 EUR

Ekskursijas vadītāja Žanna Otersone

1. diena – otrdiena

Izbraukšanas  6:00  no Tukuma.

Ceļš cauri Polijai.  Pusdienu pauze Polijā.

Viesnīca Polijā, Vroclavā, Hotel Polonia***

2. diena – trešdiena

Brokastis viesnīcā.

Pārbrauciens uz Prāgu ( 285 km)

ČEHIJAS NACIONĀLĀ BIBLIOTĒKA PRĀGĀ.

Pastaigu eksursija pa Prāgas vēsturisko centru – Stare Mesto un Hradčani – pilsētu, kur var sastapt visdīvainākos cilvēkus, visjocīgākos pieminekļus, ķert romantisko sajūtu uz Kārļa tilta, apbrīnot Sv. Vita katedrāles izgaismotos torņus. Prāgas pils uzcelta 9.—10. gadsimtā. Ginesa pasaules rekordu grāmatā hrada ir iekļauta kā lielākā senā pils pasaulē. No augšas pārbaudīsim, kāpēc Prāga tiek dēvēta par simt zelta torņu pilsētu.

STRAHOVAS KLOSTERA BIBIOTĒKA PRĀGĀ.

Viesnīca Prāgā, Hotel Olšanka***

3. diena – ceturdiena

Brokastis viesnīcā.

Pārbrauciens uz Brno-233 km.

BRNO PILSĒTAS BIBLIOTĒKAS APMEKLĒJUMS.

Pastaigu ekskursija pa Brno- apskatīsim labiekārtotos pilsētas laukumus, krāšņo Svētā Pētera un Pāvila katedrāli, milzīgo Špilberkas cietoksni, kas pieredzējis karadarbību un varu maiņas, Vecais Rātsnams- ar skaistajiem gotiskajiem vārtiem, 63 m augsto panorāmas torni, no kura redzama visa Brno pilsēta.

Pārbrauciens uz Kutna Horu-153 km

Arhitektūras pērles ir gotikas stilā celtās Sv. Jakuba un Sv. Barbaras katedrāles un Visu Svēto baznīcas kapela, kas ir vislielākā kaulu un galvaskausu kapela Eiropā. Kapelas dekorācijas, altāris, gaismeklis un Švarcenbergu ģimenes ģerbonis izveidoti no 40 000 cilvēku kauliem un galvaskausiem. Pilsēta pilnībā iekļauta UNESCO kultūras mantojuma sarakstā.

Viesnīca Prāgā, Hotel Olšanka

4. diena – piektdiena

Pārbrauciens uz Karlovi Vari – 127 km

KARLOVI VARI BIBLIOTĒKAS APMEKLĒJUMS.

Karlovi Vari – pats lielākais un slavenākais kūrorsts Čehijā, tas izvietojies 380-644 metrus virs jūras līmeņa. Karlovi Vari atrodas 120 km no Prāgas, gleznainā ielejā, ko ieskauj Krušnimas kalni, divu upju satekā (Tepla un Ohrže). Pilsētu dibināja čehu karalis un Romas imperators Karlis IV, apmēram 1350 gadā. Leģenda vēsta, ka tad, kad karalis medīja alņus, viņš savainoja kāju, kuru vēlāk viņš izārstēja pateicoties vietējam karstajam avotam.

Vakarā iesakām doties izbrau­cie­nā ar kuģīti pa Vltavu vai vakariņas čehu nacionālajā krodziņā (var apvienot kuģi ar vakariņām).

Viesnīca Prāgā, Hotel Olšanka***

5. diena – sestdiena

Pārbrauciens Hrensko pilsētu – 128 km

SAKSIJAS ŠVEICE ČEHIJĀ ( dienā noiesim apm. 9 km)

Hrensko. Unikāla dabas veidojuma – Prebiša klinšu vārtu – apskate, kas ir lielākie dabīgie klinšu vārti Eiropā un ir Bohēmijas Šveices simbols.

Falkenhorsta pils (Hnizdo jeb Vanaga ligzda) kalpojusi kā viesu nams Klarija dinastijai un šodien te ierīkots restorāns pagrabstāvā…

Eksotiska pastaiga (vidējas pakāpes pārgājiens) un brauciens ar laivām starp klintīm, ūdenskritumiem pa Kamenicas upes aizu. Interesantais laivinieku  stāstījums liek saskatīt visneiedomājamākās lietas!

Viesnīca Polijā, Vroclavā, Hotel Polonia***

6. diena – svētdiena

Ceļš cauri Polijai.

Pusdienu pauze Polijā.

Mājupceļš.

Ceļazīmes cena 275 EUR

Papildus vieta autobusā 70 EUR.  Piemaksa par vienvietīgu numuru viesnīcā 70 EUR

Cenā iekļauts:

• viena vieta komfortablā tūristu klases autobusā
  • visas naktis viesnīcās ar brokastīm
  • ekskursijas vadītāja pakalpojumi

Papildus izmaksas*   (pēc izvēles):

• Apdrošināšana – 1 EUR / dienā (sākot ar 64 gadu – 2 EUR / dienā)
  • Vietējais gids Prāgā – 3 EUR/pers.
  • Špilberkas pils – 90/50 CZK
  • Sv. Barbaras katedrāle+Kostnice – 185 CZK
  • Brauciens ar laivu pa Vltavu – 280 CZK
  • Vakariņas nacionālajā krodziņā ~15 EUR ( cena tiks precizēta un atkarīga no personu skaita)
  • Prebiša klints – 75 CZK
  • Brauciens ar laivu pa Kameņices upi – 80/50 CZK

* cenas orientējošas (tūrisma objektu saimnieki tās var mainīt, mūs nebrīdinot). Tiks precizētas mēnesi pirms brauciena.

Brauciena laikā par papildus maksu var tikt piedāvāti arī vēl citi objekti un maltītes.

PIESAKIETIES EKSKURSIJAI: tālr.: 27775764; 27661174, balt-go@balt-go.lv

personīgi: „Balt-Go” birojos Cēsīs, Raunā vai Valmierā

Samaksas kārtība:

piesakoties – 50 EUR

otrā iemaksa (2 mēneši pirms brauciena) – 100 EUR

trešā iemaksa (1 mēnesis pirms brauciena) – 100 EUR

2 nedēļas pirms brauciena – atlikusī summa

Veicot pirmo iemaksu, Jūs piekrītat klienta līguma noteikumiem: www.balt-go.lv/lv/klienta-ligums. Vienojoties ar “Balt-Go”, iemaksu grafiks var būt citādāks.

Atsakoties no ceļojuma: 90-60 dienas pirms brauciena, klients zaudē 15% no ceļazīmes summas, 59-30 dienas: 30% no ceļazīmes summas, vēlāk nekā 30 dienas pirms brauciena – visu summu. Iemaksāto summu var pāradresēt citai personai, kura vēlas doties minētājā ceļojumā.

Ceļošanai nepieciešamie dokumenti: LR pilsoņa pase, kas izdota pēc 1.07.2002. un ir derīga līdz ceļojuma beigām vai Latvijas pilsoņa ID karte, kas ir derīga līdz ceļojuma beigām; LR nepilsoņa pase, kas derīga vēl 3 mēnešus pēc ceļojuma beigām.

Grozījumi piedāvātā ceļojuma programmā un/vai ceļojuma cenā ir pieļaujami LR normatīvo aktu ietvaros nodokļu un nodevu izmaiņu gadījumos, ka arī citu apstākļu ietekmē, kas nav atkarīgi no pakalpojumu sniedzēja.

Programmā var būt nelielas izmaiņas (izbraukšanas laiki, objektu secība, papildmaksas u.c.). Lūdzam skatīt aktuālo programmu www.Balt-Go.lv īsi pirms brauciena.

VALŪTU VARĒS SAMAINĪT PA CEĻAM – stāsimies uz robežām, kur to būs iespējams izdarīt.

Kustīgas un lustīgas ekskursijas ar ‘Balt-Go’!

www.Balt-Go.lv