Aprīlis tradicionāli ir Latvijas Bibliotēku mēnesis, kad teju katra bibliotēka nedēļas garumā saviem lasītājiem iedzīvina un īsteno neparastas aktivitātes. Šogad tās ir saistītas ar prasmju pilnveidošanu tiešsaistē un sasaucas ar Bibliotēku nedēļas moto – “Iedvesmo, iesaisti, iespējo, vieno!”.

LU Bibliotēkas organizēto tiešsaistes semināru mērķauditorija ir ikviens LU students, akadēmiskā un zinātniskā personāla pārstāvis. Tāpat vairāki no tiešsaistes semināriem ir sevišķi saistoši LU pētniekiem un doktorantūras studentiem, kuri ir topošie vai esošie zinātnisku publikāciju autori.

Vebināru darba valoda – angļu, to ilgums – 45-60 minūtes (ja nav norādīts citādi).

Tiešsaistes semināros iespējams apgūt šādus tematus:

• 20. aprīlī plkst. 11.00 Vebinārs par datubāzes SAGE Journals izmantošanas iespējām.

Vebināru vadīs: izdevniecības SAGE pārstāve Hloja Tērnere (Chloe Turner)

PIESLĒGTIES * (skatīt informāciju zemāk)

• 20. aprīlī plkst. 13.00 Vebinārs par abonēto kompānijas EBSCO resursu (EBSCO host, Central & Eastern European Academic Source, PsycARTICLES) izmantošanas iespējām (Searching within EBSCO databases).

Vebināru vadīs: kompānijas EBSCO pārstāve Urzula Novicka (Urszula Nowicka)

PIETEIKTIES ** (skatīt informāciju zemāk)

• 20. aprīlī plkst. 15.00 Web of Science – bibliogrāfiskās informācijas un citējamības datubāzu platforma. Ievads platformas izmantošanā (Web of Science – discovery and citation analysis tool. Introduction to platform)

Vebināru vadīs: kompānijas Clarivate Analytics pārstāvis Marcins Kapčinskis (Marcin Kapczynski)

PIETEIKTIES ** (skatīt informāciju zemāk)

• 21. aprīlī plkst. 11.00 Vebinārs par datubāzes SpringerLink Contemporary Journals izmantošanas iespējām

Vebināru vadīs: izdevniecības Springer Nature pārstāve Renē Arnota (Rene Aernoudts)

PIESLĒGTIES * (skatīt informāciju zemāk)

• 21. aprīlī plkst. 13.00 Vebinārs par datubāzes Taylor & Francis Social Science & Humanities Library izmantošanas iespējām

Vebināru vadīs: izdevniecības Taylor & Francis Group pārstāve Glorija Borgetti (Gloria Borgetti)

PIESLĒGTIES * (skatīt informāciju zemāk)

• 22. aprīlī plkst. 10.00-12.00 Vebinārs “Efektīva situācijas pārvaldīšana, pārejot uz e-mācībām” par kompānijas ProQuest abonēto e-resursu (Dissertations & Theses Global, Ebook Central Academic Complete Collection) izmantošanas iespējām (Managing the transition to e-learning)

Vebināru vadīs: kompānijas ProQuest pārstāvji Gregorijs Judelsons (Gregory Judelson) un Bjorns Olofssons (Björn Olofsson)

Pieslēgšanās parole: SbtR4saYx23

• 22. aprīlī plkst. 13.00 Web of Science metrikas datu izgūšana un analīze (Getting and understanding different metrics from Web of Science)

PIETEIKTIES ** (skatīt informāciju zemāk)

• 22. aprīlī plkst. 15.00 Web of Science platformas saturs; kritēriji e-resursu ieklaušanai Web of Science datubāzē (Content of Web of Science platform and criteria for journals, books etc. to be included in the Web of Science database)

PIETEIKTIES ** (skatīt informāciju zemāk)

• 23.aprīlī plkst. 11.00 Vebinārs par datubāzes SAGE Research Methods izmantošanas iespējām

Vebināru vadīs: izdevniecības SAGE pārstāve Hloja Tērnere (Chloe Turner)

PIESLĒGTIES * (skatīt informāciju zemāk)

• 23. aprīlī plkst. 13.00 ScienceDirect: zinātniskās literatūras meklēšana (ScienceDirect: deep dive into the scientific literature)

Vebināru vadīs: kompānijas Elsevier pārstāve Kataržina Gaca-Zajaca (Katarzyna Gaca-Zając)

PIETEIKTIES ** (skatīt informāciju zemāk)

• 23. aprīlī plkst. 15.00 Scopus: pasaules līmeņa pētījumu daudzveidība (Scopus: wealth of world class research)

PIETEIKTIES ** (skatīt informāciju zemāk)

• 24. aprīlī plkst. 11.00 Vebinārs par datubāzes Oxford Journals Online izmantošanas iespējām

Vebināru vadīs: izdevniecības Oxford University Press pārstāve Marzena Gīrs-Fidlere (Marzena Giers-Fidler)

PIETEIKTIES ** (skatīt informāciju zemāk)

• 24.aprīlī plkst. 13.00 Kā veiksmīgi uzrakstīt zinātnisko publikāciju (How to successfully write a research paper)

PIETEIKTIES ** (skatīt informāciju zemāk)

24.aprīlī plkst. 15.00 Scopus: kā pārdomāti izvēlēties labu žurnālu publicēšanās mērķim (Scopus: how to choose a good journal wisely)

PIETEIKTIES ** (skatīt informāciju zemāk)

LU Bibliotēka aicina piedalīties vebināros un pilnveidot elektronisko resursu izmantošanas prasmes.

* ZOOM platformai nav nepieciešama iepriekšēja reģistrēšanās. Lai pieslēgtos tiešsaistes semināram (vebināram), nepieciešams norādītajā datumā un laikā aktivizēt saiti un sekot tajā norādītajiem soļiem veiksmīgai dalībai vebinārā

** Pirms vebināra nepieciešams reģistrēties, izmantojot savu e-pastu. Kad veikta reģistrēšanās, uz norādīto e-pastu tiks nosūtīta vebināra dalības saite, ko nepieciešams izmantot, lai pieslēgtos vebināram

Kontaktinformācija:
Aija Uzula