Vikipēdija ir aizvien mainīgs informācijas avots un tās stiprā puse ir izmantotās atsauces. Svarīga arī prasme kritiski izvērtēt Vikipēdijā esošo informāciju. Bibliotekāri ir lieliskā pozīcijā, lai kliedētu mītus un izmantotu Vikipēdiju informācijpratības apguvē, tomēr tas var būt sarežģīti bez pieredzes Vikipēdijas satura veidošanā.

#1lib1ref ir bibliotēku kopiena, kas apvienojusies, lai kritiski izvērtētu Vikipēdijā esošo saturu un vienlaikus dāvātu tai labāko dāvanu – citētu informāciju.

Lai īstenotu kampaņu, tiek meklēti partneri, kuri varētu:

• dalīties ar kampaņas informāciju savos informācijas tīklos, izmantojot mērķtiecīgu popularizēšanu, piemēram, rīkot #1lib1ref pasākumus ar iespēju apgūt informācijas un atsauču pievienošanu;
  • atbalstīt blogu rakstus un elektroniskas diskusijas par Vikipēdijas un bibliotēku lomu;
  • informētu un veicinātu iesaisti sociālajos medijos, izmantojot tēmturi #1lib1ref .

Plašāka informācija par gaidāmo kampaņu: http://www.1lib1ref.org/

Avots: Vikipēdijas bibliotēku komanda