2016. gada 21. maijā Liepājas Centrālās zinātniskās bibliotēkas filiālē – bērnu bibliotēkā “Vecliepājas rūķis” notiks starptautiskās akcijas Muzeju nakts pasākumi. Bibliotēkā viesosies Līgatnes “lāču mamma” Velga Vītola, rakstniece Sabīne Košeļeva un skatuves māksliniece Katrīna Albuže, savukārt kopā ar Mākslas Pasāžu RADI, bērniem būs iespēja darboties radošajās darbnīcās “Durvis uz Kukainiju”.

 

Pulksten 18.00 visiem, kam mīļi un tuvi mūsu četrkājainie meža draugi būs iespējas tikties ar Līgatnes “lāču mammu” Velgu Vītolu.Par sevi un dzīvniekiem Velga Vītola saka: “Es ar dzīvniekiem sarunājos, viņi saprot mani, es – viņus. Nav pat svarīgi, vai tas ir lācis, alnis vai kāds putns, visu nosaka mūsu attiecības”. Velga Vītola dzimusi un uzaugusi Burtniekos. Jau būdama maza, Velgas mīlestība uz dabu, dzīvniekiem un to brīnišķīgo pasauli, kas paver durvis uz harmoniju, daili un emocijām, bijusi tik liela, ka viņa jau zinājusi, ka turpmākā dzīve būs saistīta ar visām šīm lietām. 1981. gada 1. aprīlis kļuva par laimīgāko dien Velgas Vītolas mūžā – viņa sāka strādāt Līgatnes dabas takās. 

 

No pulksten 18.00 bibliotēkā sāks darboties radošās darbnīcas bērniem “Durvis uz Kukainiju”. Radošās darbnīcas notiks kopā ar radošās pilnveides studiju Mākslas Pasāža RADI.

 

Pulksten 21.00 interesenti tiek aicināti uz tikšanos ar rakstnieci Sabīni Košeļevu un skatuves mākslinieci Katrīnu Albuži literārā stāstījumā ABPUS EKRĀNAM ”Ja tā nav tā mīlestība, tad es nezinu, kas ir”. 

 

“Lielu daļu no savas šodienas dzīves mēs pavadām salīkuši pār vai izgāzušies pie dažādiem ekrāniem – telefonu, datoru, televizoru. Kā cilvēki satikās un – pats galvenais! – dzīvoja un sadzīvoja, kad ekrānu vēl nebija? Kad nebija veģetatīvās distonijas, veikalos nevarēja nopirkt bezparabēnu šampūnu un bezglutēna maizi, un mūs nasatrauca ne skābju un sārmu līdzsvars uzturā, ne Visuma pievilkšanās spēks vai “Like” skaits pie jaunākās profila pašbildes. Kad veļa vēl bija jāmazgā ar rokām, vārot cīsiņus, jāblietē durvjapakša ciet ar segām, lai kaimiņi neuzož, un pirmais īstais mīļotā cilvēka pieskāriens tavai kailajai miesai un dvēselei bija zīmogs un visu mūžu. Sarunā abpus ekrānam mēs uzzināsim, kas notiek, kad vīrietis satiek sievieti”.