Atzīmējot Eiropas Kultūras mantojuma gadu, 9. maijā durvis apmeklētājiem vērs organizācijas Rīgā un citās Latvijas pilsētās.

Doties izzinošā ceļojumā 9. maijā aicinām ikvienu interesentu! Neiekasējot ieejas maksu, šajā dienā viesus uzņems 18 organizācijas:

Rīgā – Eiropas Savienības māja, Ārlietu ministrija, Latvijas Universitātes Dabas māja, Igaunijas vēstniecība un Vācijas vēstniecība;

Ārpus Rīgas – Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centrs “Zeimuļs”, Bauskas rātsnams, biedrība “Cerību krāsa”, Cēsu Centrālā bibliotēka, Daugavpils Universitāte, Durbes pils muzejs, Engures Saieta nams, Jūrmalas jaunatnes iniciatīvu centrs, Kuldīgas novada muzejs, Lūznavas muiža, Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija, Valkas novada dome un Viļa Plūdoņa muzejs.

Aktuālā programma

Atvērto durvju dienā skolēnus no Auces, Baldones, Gaujienas, Kalētiem, Kalnciema, Kandavas, Krimuldas, Ķeguma, Liepājas, Mālpils, Ogresgala, Rīgas, Salaspils, Siguldas, Skrīveriem, Talsiem, Valmieras, Viesītes un Viļakas uzņems Eiropas Savienības māja, Ārlietu ministrija, Eiropas Elektronisko sakaru regulatoru iestādes birojs, Saeima un Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcija. ES dalībvalstu un Eiropas Austrumu partnerības valstu vēstniecības iepazīstinās ar savu darbu Latvijā, rīkos tikšanās ar diplomātiem, iepazīstinās ar savu valstu kultūru, ģeogrāfiju un tūrisma iespējām.

Lai stāstītu par kultūras un dabas mantojuma saglabāšanu, kā arī īstenotajiem ES fondu finansētajiem projektiem, skolēnu grupas uzņems vairāk nekā 20 organizācijas: Latvijas Nacionālā opera un balets, Latvijas Universitātes Dabas māja, Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centrs “Zeimuļs”, Bauskas rātsnams, Bauskas pils muzejs, biedrība “Cerību krāsa”, Cēsu Centrālā bibliotēka, Cēsu pils komplekss, Daugavpils Marko Rotko mākslas centrs, Daugavpils Universitāte, Durbes pils muzejs, Engures Saieta nams, Jūrmalas jaunatnes iniciatīvu centrs, Jēkabpils Vēstures muzejs, Karostas glābšanas biedrība, koncertzāle “Cēsis”, Kuldīgas novada muzejs, Liepājas Svētās Trīsvienības katedrāle, Liepājas teātris, Livonijas ordeņa Siguldas pils, Lūznavas muiža, Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija, Valkas novada dome un Viļa Plūdoņa muzejs.

Atvērto durvju dienu organizē Eiropas Komisijas pārstāvniecība, Eiropas Parlamenta Informācijas birojs un Ārlietu ministrija.

Atvērto durvju diena Eiropas Savienības mājā, Aspazijas bulvārī 28

Grāb miljonu* EIROPAS EKSĀMENĀ!
*Miljons zināšanu, prasmju, ideju, domu, jūtu, mirkļu…

Visas dienas garumā arī radošas aktivitātes un fotogrāfēšanās Eiropas dienas noskaņās.
Nāc un piešuj savu POGU ES mājā, lai turētu cieši savus mīļos, Latviju un Eiropu!