Portāla izveides mērķis ir mūsdienīgā un inovatīvā formā izglītot sabiedrību par Latvijas kultūru, vēsturi, mākslu, dabu un popularizēt muzeju kolekciju krājumu, kā arī muzejos notiekošās izstādes. Visas erudīcijas spēles vaituzini.lv piedāvā bez maksas. Portāla apmeklētājiem katru dienu būs iespēja piedalīties erudīcijas spēlēs, uzkrāt punktus un iegūt vērtīgas balvas.

Portāla izveides ideja radās muzeju kolekciju datu bāzes www.imuzejs.lv veidošanas procesā, meklējot jaunas iespējas, lai padarītu pieeju pie muzeju kolekciju krājuma datu bāzes interesantāku un aizraujošāku plašākai auditorijai. Portāla vaituzini.lv jautājumi balstās uz muzeju kolekciju datu bāzē uzkrāto informāciju un muzeju speciālistu zināšanām.

Sadarbībā ar Latvijas Nacionālo mākslas muzeju no 17. septembra līdz 1. oktobrim portāls piedāvā Rīgas grafiķu biedrības izstādes spēli, kuras uzvarētāji varēs iegūt izstādei veltītu katalogu. Izstāde notiek Latvijas Nacionālā mākslas muzeja Mazajā zālē Rīgā, K. Valdemāra ielā 10a no 12. septembra līdz 19. oktobrim.

Informāciju sagatavoja:
Nataļja Sujunšalijeva