Profesors Eižens Āriņš (1911-1987) ir datorzinātnes pamatlicējs Latvijā. Viņš darbojās jomā, kas Latvijā tajā laikā bija jauna – datoru pielietošana zinātnē un tautsaimniecībā, kā arī aktīvi piedalījās programmētāju profesijas izveidošanā Latvijā.

E. Āriņa matemātiskie pētījumi saistīti ar reālā mainīgā funkciju teoriju – deskriptīvo funkciju un kopu teoriju. 1954. gadā E. Āriņš aizstāvēja fizikas un matemātikas zinātņu kandidāta disertāciju “Par daļēji nepārtrauktām funkcijām”.

Profesors E. Āriņš aizrāvās ar ieceri izveidot Latvijā koplietošanas skaitļošanas centru, kas būtu apgādāts ar datoriem, un 1959. gada novembrī tika nodibināts Latvijas Valsts Universitātes Skaitļošanas centrs, par kura direktoru E. Āriņš strādāja līdz pat 1978. gada 15. jūnijam.

Kopš 2000. gada Latvijas Zinātņu akadēmija piešķir E. Āriņa balvu datorzinātnēs un to lietojumos. Eižena Āriņa balvas laureāti ir R. M. Freivalds (2000), V. Detlovs (2002), J. Osis (2004), J. Bārzdiņš (2006), Ļ. Kacnelsons (2008).

Izstādes “Par daļēji nepārtrauktām funkcijām: profesoram Eiženam Āriņam -100” apmeklētājiem piedāvājam apskatīt E. Āriņa dzīvi un darbu fotogrāfijās, iepazīties ar profesora publikācijām un sajust datorzinātņu aizsākumu auru.

Izstādes atklāšana notiks Latvijas programmētāju dienas pasākumu ietvaros un tā būs apskatāma LU Bibliotēkas Daudznozaru bibliotēkā, Raiņa bulvārī 19, 2. stāvā, 203. telpā, no 9. decembra līdz 13. janvārim.

Plašāka informācija: http://www.lu.lv/zinas/t/9384/