Iepriekš bija plānots, ka sēdi vadīs finanšu ministrs Einars Repše (JL) un tajā tiks izskatīts informatīvais ziņojums par projekta īstenošanas gaitu 2008. gadā.

Kā ziņots, valdība pagājušajā nedēļā apstiprināja Repši par uzraudzības padomes vadītāju.

Latvijas Nacionālās bibliotēkas projekta īstenošanas likums paredz, ka projekta īstenošanu uzrauga Ministru kabineta izveidotā uzraudzības padome sešu cilvēku sastāvā. Uzraudzības padomi vada finanšu ministrs. Uzraudzības padomē ir iekļauti Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšsēdētājs, Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas priekšsēdētājs, Latvijas Nacionālās kultūras padomes priekšsēdētājs, Rīgas domes pārstāvis un Latvijas Nacionālās bibliotēkas Atbalsta fonda pārstāvis.

Jānis Bagātais LETA