Dāvinājumu saņemšanā piedalīsies un klātesošos uzrunās LU rektors Mārcis Auziņš un Moderno valodu fakultātes dekāns Edgars Ošiņš. Vēstniecība norāda, ka grāmatu kolekcija noderēs studentiem studiju procesā, kā arī citiem interesentiem Amerikas literatūras un vēstures apgūšanai.
 
Šī grāmatu kolekcija sniedz plašu ieskatu ASV kultūras mantojumā, jo tajā ir publicēti Amerikas nozīmīgākie literārie darbi. Grāmatu kolekcija sastāv no vairāk nekā 200 sējumiem, kuros ir publicēti dažāda žanra un satura darbi – daiļliteratūra, vēsture, dzeja, drāma, esejas, filozofija, žurnālistika, kā arī runas.
 
Kolekcijā ir iekļauti ievērojamāko Amerikas rakstnieku darbi pēdējo 200 gadu laikā, piemēram, Valta Vitmena un Roberta Frosta dzeja, Jūdžina O’Nīla lugas, kā arī Marka Tvena, Viljama Folknera, Sola Belova un Nataniela Hotorna romāni.
 
Tāpat grāmatās atrodami labākie Amerikas žurnālistikas darbi par tādiem pasaulē svarīgiem notikumiem kā Otrais pasaules karš, Vjetnamas karš un pilsoņtiesību kustība, kā arī vairāku ASV prezidentu darbi.
 
 
Lāsma Grundule LETA
Copyright © LETA