Detālplānojums izskatīšanai kolēģijā iesniegts pēc valsts aģentūras "Jaunie trīs brāļi" lūguma.

Kolēģijas sēde notiks plkst.16 Arhitektu namā Rīgā, Torņa ielā 11.

Jau ziņots, ka sabiedriskās apspriešanas pirmajā posmā detālplānojumam, kas tiek izstrādāts Latvijas Nacionālajai bibliotēkai un Rīgas koncertzālei piegulošajām teritorijām, saņemtas 17 iedzīvotāju atsauksmes, aģentūrai LETA pastāstīja Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Marija Ābeltiņa.
Lielākajā daļā anketu pausta pozitīva attieksme, norādīja Ābeltiņa. Galvenie iebildumi bijuši pret pašām iecerētajām ēkām.

Detālplānojuma nolūks ir noteikt infrastruktūras nodrošinājuma attīstības iespējas un risinājumus teritorijai, kurā paredzēts būvēt Latvijas Nacionālo bibliotēku un Rīgas koncertzāli.

Detālplānojumu izstrādā arhitektu birojs "Ģelzis – Šmits – Arhetips", līguma summa ir 95 640 lati.

Mārtiņš Vilemsons LETA