Latvijas Literatūras gada balvas ekspertu komisijas noslēguma balsojumā par LALIGABA balvas ieguvēju nominācijā “Labākais dzejas darbs” atzīts Amandas Aizpurietes dzejoļu krājums “Pirms izvākšanās”, kas nācis klajā apgādā “Neputns”, redaktore – Cilda Rēdliha.
Vairāk par autori un darbu

Nominācijā “Labākais prozas darbs” laurus plūca Jāņa Joņeva stāstu krājums “Tīģeris”, kas izdots apgādā “Dienas Grāmata”, redaktore – Ieva Kolmane.
Vairāk par autoru un darbu

Nominācijā “Labākais ārvalstu literatūras tulkojums” triumfēja Jāņa Elsberga no angļu valodas tulkotā Čārlza Bukovska dzejas izlase “Kodiens”, ko izdevis apgāds “Neputns”, redaktors – Kārlis Vērdiņš.
Vairāk par tulkotāju un viņa veikumu

Nominācijā “Labākais oriģinālliteratūras darbs bērniem” par balsojuma līderi kļuva Marta Pujāta dzejas krājums “Ej nu ej”, ko izdevis apgāds “Liels un mazs”, ilustrējusi Lāsma Pujāte, grāmatas redaktore – Inese Zandere.
Vairāk par autoru un grāmatu

Nominācijā “Spilgtākā debija” par daudzsološāko pieteikumu Latvijas rakstniecībā šogad tika atzīts Andra Kalnozola romāns “Kalendārs mani sauc”, izdots izdevniecībā “Orbīta”, redaktors – Henriks Eliass Zēgners.
Vairāk par autoru un grāmatu

Laureātiem tika pasniegtas dizaina studijas “MĀJO” veidotās LALIGABA lampas, kā arī piešķirtas naudas balvas.

LALIGABA speciālbalva piešķirta festivāla “Prozas lasījumi 2020” komandai rakstnieces Ingas Žoludes vadībā par grandiozu ieguldījumu festivāla norises nodrošināšanā pandēmijas apstākļos, vienojot prozas autorus un lasītājus digitālā vidē. 2020. gadā festivāls notika divdesmit piekto reizi un pirmo reizi tā vēsturē tas norisinājās tiešsaistes režīmā, nodrošinot daudzveidīgu, ar aktuālām diskusiju tēmām un prozas lasījumiem piesātinātu programmu, sasniedzot vēl plašāku auditoriju. Naudas balva piešķirta nākamā festivāla organizēšanai.
Vairāk “Prozas lasījumiem”

Balvu pasniegšanas raidījumā sumināti un ar LALIGABA lampu un naudas balvām apbalvoti LALIGABA mūža balvas ieguvēji – valodniece un rakstniece Lalita Muižniece par mūža ieguldījumu latvietības stiprināšanā, latviešu literatūras, folkloras un valodas popularizēšanā un literatūrzinātnieks Gunārs Bībers par mūža ieguldījumu latviešu literatūras un dramaturģijas pētniecībā, kritikā un pedagoģijā.
Vairāk par Mūža balvas laureātiem

Latvijas Literatūras gada balvas (LALIGABA) pasniegšanas raidījumu veidoja biedrības “Ascendum” un žurnāla “Satori” radošā komanda un raidījuma režisore Liene Linde. To vadīja dzejnieki Toms Treibergs un Marija Luīze Meļķe, scenogrāfiju veidoja Berta Vilipsone, skanēja Edgara Mākena mūzika, un ar īpašu ceremonijai sacerētu skaņdarbu uzstājās Miķelis Putniņš.

Šī gada balvas devīze “Priekos un bēdās” apliecina literatūras spēku pārdzīvot arī visdrūmākos laikus, sniedzot iespēju patverties no apkārt notiekošā, ļaujot ceļot laikā un telpā, kā arī rast mierinājumu un labāk izprast pasauli. Lai kas arī notiktu, grāmata nekad nepievils – būs kopā gan priekos, gan bēdās, gan veselībā, gan slimībā, spēs izvest caur uguni un ūdeni –, to apliecina zīmogs – šī gada balvas vizuālā zīme.

Sīkākas ziņas par nominantiem, speciālbalvas un mūža balvas laureātiem pieejamas mājaslapā www.laligaba.lv, kā arī LALIGABA sociālo tīklu kontos Facebook, Instagram un Twitter.

Latvijas Literatūras gada balva (LALIGABA) ir nozīmīgākais gada notikums literatūras nozarē Latvijā, tas nodrošina literāro darbu profesionālu izvērtējumu un atzinības izteikšanu autoriem par izcilākajiem darbiem, kuri gada laikā publicēti Latvijas rakstniecībā.

Par balvas norisi rūpējas un to kopīgi organizē: Starptautiskā Rakstnieku un tulkotāju māja un Latvijas Rakstnieku savienība.

Balvu atbalsta: Latvijas Republikas Kultūras ministrija, Baltic International Bank un Latvijas Televīzija.

Ar balvu sadarbojas un par balvu informē: Latvijas Radio, Latvijas Sabiedrisko Mediju portāls, interneta žurnāls “Satori”, biedrība “Ascendum”, “Delfi”, “Kultūras Diena un Izklaide”, “Kultūrzīmes”, žurnāls “Ir”, “konTEKSTS”, “Punctum”, Radio NABA, “Domuzīme”, grāmatnīcu tīkls “Jānis Roze”, grāmatnīcu tīkls “Zvaigzne ABC”, dizaina studija “MĀJO”, “Omniva”.

 

Sīkākas uzziņas:
Signe Viška
Latvijas Literatūras gada balvas komunikācijas speciāliste
laligaba@gmail.com
Tālr.: +371 22028087