RCB Juglas filiālbibliotēka sadarbībā ar Rīgas  Ziemeļu izpilddirekciju ar šo tematisko pēcpusdienu iesāks Latvijas simtgadei veltītu pasākumu ciklu „Rīga lepojas”.

Andris Caune (1937) ir ļoti pieredzējis vēsturnieks, kura sākotnējā specializācija ir arheoloģija, konkrēti — arheoloģiskie izrakumi Vecrīgā, kuriem veltītas viņa pirmās grāmatas „Rīga zem Rīgas” (1985) un „Pati Rīga ūdenī” (1992). Andris Caune ir „Rīgas Vidzemes priekšpilsēta pirms 100 gadiem”, „Rīgas Ziemeļu priekšpilsēta pirms 100 gadiem”, „Rīgas klusais centrs pirms 100 gadiem”, „Rīgas Vecpilsēta pirms 100 gadiem”, „Rīgas Latgales priekšpilsēta pirms 100 gadiem”, „Rīgas Pārdaugava pirms 100 gadiem” un citu grāmatu autors

1970. Andris Caune gadā sācis vadīt arheoloģiskos izrakumus Rīgā, sevišķi aktīvi un vispusīgi veicis pētījumus Vecrīgā. 1993. gadā sācis strādāt Latvijas Universitātes Latvijas vēstures institūtā, sešus gadus no 1996. līdz 2002. gadam arī vadījis šo institūtu.

1997. gadā Caune ticis apbalvots ar ceturtās šķiras Triju Zvaigžņu ordeni. 2001. gadā saņēmis Latvijas Zinātņu akadēmijas Lielo medaļu. 2007. gadā apbalvots ar II šķiras Atzinības krustu.

Tikšanos košāku un daudzveidīgāku padarīs plaša gleznotāja Rolanda Bruno Butāna  izstāde ar Vecrīgas skatiem. Mākslinieks  ļauj skatītājam pašam veidot dialogu ar pilsētvidi.  Vecie nami, baznīcas, torņi, velves, arhitektūra Butāna gleznās atainojas neparastākā skatījumā.

Mākslinieks no 2004.-2007.gadam dzīvojis Amerikā un ražīgi strādājis. Daudzi viņa darbi ir privātajās kolekcijās ASV, Vācijā, Somijā, Zviedrijā, Izraēlā, krievijā.

Izstāde bibliotēkā būs apskatāma no 15. marta līdz 13. aprīlim.

Laipni gaidīti visi interesenti!
Ieeja bez maksas.

Kontaktinformācija bibliotēkā: tālr. 67521669