No 2020. gada 17. līdz 20. martam Latvijas Nacionālajā bibliotēkā (LNB) norisināsies starptautiska konference “Digitālās humanitārās zinātnes Ziemeļvalstīs un Baltijas valstīs” (DHN2020). Aicinām līdz 30. septembrim pieteikt referātus konferencei.

Referātu pieteikšana: www.conftool.net/dhn2020.

Īpašais konferences fokuss šogad ir digitālā pētniecība sociālajās zinātnēs un humanitāro un sociālo zinātņu pieeju salīdzinājums digitālās pētniecības kontekstā.

Dalībnieki aicināti iesūtīt referātu pieteikumus par šādām tēmām:

• datu žurnālistika, digitālo mediju studijas, digitālo iespēju izmantojums politikas un sabiedrības izpētē, digitālā diskursa izpēte;
  • viltus ziņas, maldinošas informācijas izplatīšana, digitālais aktīvisms, digitālā kriminālistika, lielie dati un mediju uzraudzība, datos balstītas sociālo mediju izpētes ētika;
  • ziņu arhīvi, tīmekļa datu saglabāšana, pētniecības datu saglabāšana, digitālā kultūras mantojuma saglabāšana, digitālās pētniecības pakalpojumi bibliotēkās, arhīvos un muzejos;
  • digitāli radītā kultūras mantojuma izpēte, digitālā vēstures un folkloras pētniecība, digitālo pieeju izmantošana mazo un apdraudēto valodu un kultūru pētniecībā un revitalizācijā;
  • sabiedrības iesaiste pētniecībā un kultūras resursu veidošanā, pūļa zinātne;
  • dabīgās valodas apstrāde, datorlingvistika, semantiskās tehnoloģijas, digitālie valodas resursi.

DHN ir ikgadēja digitālajai pētniecībai veltīta konference, kas norit jau piekto gadu. Konference sākotnēji pulcējusi Ziemeļvalstu pētniekus, bet 2020. gadā pirmo reizi norisināsies Baltijas reģionā.

Konferenci rīko: LNB, Latvijas Universitātes Literatūras, folkloras un mākslas institūts, Latvijas Universitātes Matemātikas un informātikas institūta Mākslīgā intelekta laboratorija.

Atbalsta: Ziemeļu ministru padomes birojs Latvijā.

Plašāk par konferenci

Papildu informācija: