Konkursa dalībnieki pārstāv Jaunburtnieku pamatskolu, Rencēnu pamatskolu, Cēsu sanatorijas internātpamatskolu, Cēsu Valsts ģimnāziju, Limbažu 1. vidusskolu, Limbažu 2. vidusskolu, Trikātas pamatskolu, Vecpiebalgas vidusskolu, Rūjienas vidusskolu, Madonas Valsts ģimnāziju, Garlība Merķeļa Lēdurgas pamatskolu un citas izglītības iestādes.

Līdz 28. septembrim žūrijas komisijas priekšsēdētājs Viktors Kalniņš jeb Viks kopā ar žūrijas loceklēm rakstnieci Maiju Laukmani un Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu literatūras centra bibliotekāri Ivetu Krūmiņu izvērtēs prozas un dzejas žanros iesniegtos darbus. Katrā žanrā tiks noteikti trīs nomināciju ieguvēji:

• “Čengura ķepa” – integrācijas tēmas interesantākais risinājums, ar integrāciju saprotot citādu uzskatu (arī izskata) viedokļu atzīšanu, toleranci pret citādi domājošiem;

• “Plestiķa smaids” – darbs, kas izceļas ar jauku, gaumīgu komiku, kas nevienu neaizvaino un nepazemo;

• “SantUka sirds” – visiejūtīgākais dvēseles pārdzīvojuma atspoguļojums. Apzīmējums “visiejūtīgākais” nav jāsaprot, kā forsētas jūtināšanas attēlojums.

8. oktobrī visi konkursa dalībnieki tiks aicināti piedalīties noslēguma pasākumā “Vārda maģiskais spēks”, kas norisināsies Dikļos visas dienas garumā. Pasākuma laikā darbosies radošās darbnīcas, bērnu grāmatās minētos ēdienus gatavos Mārtiņš Sirmais, norisināsies izglītojošas diskusijas un citas aktivitātes.

Konkurss “Bērnu literatūras maģija 2010 “Vārda maģiskais spēks”” tiek rīkots ar mērķi veicināt bērnu literatūras nozares ilgtspējīgu un efektīvu attīstību, veicināt skolēnu intereses piesaisti literārajai daiļradei, popularizējot latviešu bērnu literatūru. Rosināt skolēnos prasmi paust savas domas arī par valstī, pilsētās, pagastos notiekošajiem procesiem. Attīstīt skolēnos prasmi analizēt savstarpējās saskarsmes situācijas un spēju izprast citādību, pievērst sabiedrības uzmanību un paaugstināt informētību par mūsdienu komerckultūru negatīvo ietekmi uz skolēnu garīgo attīstību, kā arī veicināt skolēnos izpratni par literatūras dažādajiem izpausmes veidiem.

Latvijas jauno literatūras talantu konkursu “Bērnu literatūras maģija 2010 – “Vārda maģiskais spēks”” organizē Kocēnu novada dome sadarbībā ar Vidzemes plānošanas reģionu un Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu literatūras centru.