Bērzkalne bibliotēkai veltījusi 41 darba gadu. Pateicoties viņas ieguldījumam un aktīvai rīcībai, bibliotēka tika izveidota 1966. gadā un visus šos gadus tā ir bijusi rajona labāko bibliotēku vidū.

Bērzkalne ir sniegusi arī būtisku ieguldījumu arī Stalbes vēstures apzināšanā.

Cēsīs Zalāns tikās arī ar rajona pašvaldību vadītājiem, lai pārrunātu priekšlikumus novadu veidošanai.

Saskaņā ar valdības 4. septembra lēmumu par Latvijas administratīvi teritoriālo iedalījumu Cēsu rajonā paredzēts veidot sešus novadus. Tiekoties ar pašvaldību vadītājiem, Zalāns uzklausīja viņu priekšlikumus par novadu robežām.

Ministrs uzsvēra nepieciešamību veicināt līdzsvarotu visu Latvijas reģionu izaugsmi, norādot, ka administratīvi teritoriālās reformas mērķis ir spēcīgu, ekonomiski attīstīties spējīgu novadu izveide, kas spētu iedzīvotājus nodrošināt ar kvalitatīviem un mūsdienīgiem pašvaldību pakalpojumiem.

Emīlija Kozule LETA