Dzejas dienu programmā būs gan jau tradicionāli pasākumi, gan interesanti jaunumi, gan arī pasākumi ar ārvalstu viesu dalību.

Dzejas dienas tiks zīmīgi "ielasītas" ar pasākumu pirmo dzejas krājumu autoriem "Ola ir izšķīlusies", kas notiks Ojāra Vācieša memoriālajā muzejā 4. septembrī plkst. 18.

Viens no Dzejas dienu centrālajiem notikumiem šogad būs inflācijas tēmai veltītā dzejas diska "Inflatio Poesis" prezentācija, kas notiks 9. septembrī "SEB bankas" Rīdzenes filiālē. Šeit kredītu vietā būs iespējams saņemt dzeju – gan drukātā, gan atskaņojamā formātā.

Ikgadējās Dzejas dienu balvas pasniegšanā šogad varēs dzirdēt dzeju apvienojumā ar dejas apvienības "Dejas anatomija" un mūzikas grupas "Kopēja izteiksme" priekšnesumiem. 11. septembrī plkst. 18 Esplanādē pie Raiņa pieminekļa tiks pasniegta arī Dzejas balva.

No jau tradicionālajiem Dzejas dienu pasākumiem notiks "Ceļojums ar dzejniekiem", kas šogad notiks Dzegužkalnā. 13. septembrī plkst. 12 dzejnieki un dzejas klausītāji satiksies pie tramvaja pieturas Iļģuciemā un dosies pastaigā, kuras pieturas punktos dzeju lasīs dažādu paaudžu dzejnieki, bet vakarpusē plkst. 19 klubā "Hamlets" notiks dzejnieces Liānas Langas rīkotais "Klasisks dzejas vakars", kurā ar dzeju un esejām piedalīsies Liāna Langa, Raimonds Briedis, Agnese Krivade, Pēteris Draguns un Jānis Rokpelnis.

Dzejas dienu viesu pulkā šogad būs pasaulē atzīti dzejnieki no Vācijas, Beļģijas, Gruzijas, Japānas un Igaunijas. Andrejsalas elektrocehā 7. septembrī uzstāsies viesi no Igaunijas un Gruzijas, 10. septembrī turpat būs klausāmi vācu un beļģu dzejnieku lasījumi, bet 8. septembrī spīķeros "Dirty Deal Caffe" notiks lekcija un haiku rakstīšanas meistardarbnīca.

Jaunums šā gada programmā būs dzejas lasījumu cikls ar nosaukumu "Runā dzejnieks", kas notiks Rozā mājā spīķeros, sadarbībā ar Mākslas menedžmenta un informācijas centru un Tēlniecības kvadriennāli. Katrā pasākumā būs iespēja ieklausīties vairāku dzejnieku autorlasījumos.

Vairāki pasākumi šogad rīkoti, sadarbojoties arī ar citu nozaru pārstāvjiem, piemēram, ar improvizācijas teātri "Pēdējā pirmizrāde", avangarda biedrību "Kelvins", Latvijas Etnogrāfisko brīvdabas muzeju. Dzejas dienu laikā notiks arī vairāku autoru dzejas grāmatu prezentācijas – grāmatas atvēršanas svētki būs Ronaldam Briedim, Eduardam Aivaram, Andrai Manfeldei un Leonam Briedim.

Savukārt Inesei Zanderei 15. septembrī tiks svinēta apaļa jubileja – viesi tiks pulcēti pie Latvijas Nacionālās bibliotēkas būvlaukuma.

Šogad, tāpat kā iepriekšējās Dzejas dienās, darbosies grāmatu maiņas telts, kurā no 11. līdz 13. septembrim ikvienam būs iespējams iemainīt savas izlasītās grāmatas pret citām.

Emīlija Kozule LETA