Kas tad ir "lielie jautājumi"? Mūsuprāt, šādi mēs sarunvalodā saucam jautājumus, kas reizi pa reizei uzplaiksnī teju ikviena cilvēka prātā, un atbildes uz tiem visbiežāk būtiski spēj ietekmēt veidu, kā mēs uzlūkojam sevi un lietas sev apkārt. Taču, ņemot vērā šo jautājumu ietilpību un to, ka atbilžu mēdz būt daudz un tās ir atšķirīgas, tie visbiežāk tā arī paliek neatbildēti vai atbildēti nepilnīgi. Līdz ar to mums neatliek nekas cits, kā turpināt domāt un izzināt. Un tieši tāds ir arī šī lekciju cikla mērķis – domāt un izzināt, turklāt nedarīt to vienatnē.
 
Praktiski tas nozīmē to, ka Latvijā cienīti akadēmiķi, rakstnieki, publicisti un filozofi Satori grāmatnīcā uzstāsies ar lekcijām, kas saistošā veidā mēģinās aplūkot kādu "lielu jautājumu" pēc iespējas dažādākās jomās – literatūrā, filozofijā, mākslā, psiholoģijā, reliģijā, politikā, ekonomikā utt. Pēc lekcijām paredzēta jautājumu un atbilžu daļa, sarunas ar auditoriju, kurās savus jautājumus uzdot varēs uzdot ikviens klausītājs.
 
Gints Feders, BKC vadītājs, savu atbalstu lekciju ciklam komentē šādi: "Vispirms dari un pēc tam domā piegājiens lietu risināšanai Latvijā ir beidzies un ceru, ka uz neatgriešanos. Lai saprastu, kur doties un ko darīt, mums gan kā indivīdiem, gan kā Latvijas sabiedrības pārstāvjiem ir nepieciešams pašiem sev atbildēt uz daudziem būtiskiem jautājumiem. Ceru, ka šis lekciju cikls to veicinās, un mums ir jāizmanto katra iespēja kļūt prātīgākiem."
 
Ieejas maksas lekcijās nav, taču priecāsimies par ziedojumiem.
 
Pašlaik esam ieplānojuši šādas lekcijas:
 
3. marts – Jānis Taurens "Manas valodas robežas ir manas pasaules robežas?"
 
10. marts – Ilmārs Šlāpins "Vai Rietumos iespējams budisms? Kāda pārpratuma vēsture"
 
17. marts – aizvien atvērts
 
24. marts – Aivars Stranga "Ebreji un kapitālisms līdz 1917. gadam. Kāds sakars? (Krievijas piemērs)"
 
31. marts – Solvita Krese "Laikmetīgā māksla – kas tā vispār ir un vai tā jāuztver nopietni?"
 
7. aprīlis – Artis Svece "Ko nozīmē domāt kritiski un kāpēc tas ir kaut kas labs?"
 
14. aprīlis – Pauls Bankovskis "Lielās cerības un zelta laikmets. Pornogrāfija 70. gados."
 
21. aprīlis – Roberts Ķīlis "Sabiedrības pašoganizācija iepretī centralizētajai valstij. Kā labāk?"
 
28. aprīlis – Ieva Lešinska "Lasīt tulkojumā – priekšrocība vai gluži pretēji?"
 
Pašlaik lekciju ciklu atbalsta: Baltijas Komunikāciju Centrs, dizaina aģentūra GIVEUSWORK.NET, žurnāls Rīgas Laiks, Jaunais Rīgas teātris un SIA Ideju Forums. Ļoti priecāsimies šo sarakstu papildināt.
 
Jānis Taurens: "Manas valodas robežas ir manas pasaules robežas?" (Pirmā lekcija ciklā "Lielie jautājumi")
 
¼ Satori un Baltijas Komunikāciju Centrs lekciju ciklā "Lielie jautājumi" piedāvā Dr. phil. Jāņa Taurena lekciju "Manas valodas robežas ir manas pasaules robežas?", kas notiks 3. martā plkst. 18:30 Satori grāmatnīcā Lāčplēša ielā 31.
 
Lekcijas nosaukums ietver norādi uz Ludviga Vitgenšteina pazīstamo izteikumu: "Manas valodas robežas nozīmē manas pasaules robežas" (Traktāts, 5.6). No tā izriet lekcijas pirmais uzdevums – ieskicēt to loģisko jeb semantisko karkasu, kura ietvaros Vitgenšteins varēja formulēt šādu apgalvojumu. Lekcijas otrajā daļā mēģinās pievērsties tai fascinācijai, ko izraisa šī "Traktāta" frāze. Vai tā būtu tikai spilgts attēls, kas "bija mūs sagūstījis"?"
 
Visus cienījamos klausītājus aicinām ierasties laicīgi, jo pēc lekcijas sākuma paturam tiesības augšstāvā neielaist.
 
Priecāsimies jūs redzēt!
 
 
Informāciju sagatavoja:
Reinis Tukišs
"¼ Satori" vadītājs
Tālr.: 26473189