To, iepriekš pierakstoties (studija@lnb.lv, 26336811), iespējams izdarīt līdz šī gada 30. oktobrim!

Projekta mērķis ir apkopot cilvēku atmiņu stāstus, lai tie tiktu saglabāti nākamajām paaudzēm un kļūtu pieejami gan virtuālajā vidē, gan muzeju un bibliotēku kolekcijās. Projekts aicina ikvienu laikabiedru fiksēt savu Baltijas ceļa pieredzi, neatkarīgi no tā, kādā veidā viņš Baltijas ceļu pieredzējis: ir piedalījies, izlēmis nepiedalīties, vai arī bijis dalībnieks kādā no atbalsta akcijām citur pasaulē. Vienlaikus atmiņu stāstus iespējams dokumentēt arī rakstiski – portālā www.thebalticway.eu.

Atmiņu stāsti tiks publicēti projektu “Baltijas ceļa stāsti” un “Europeana 1989” interneta vietnēs, kā arī apkopotā veidā nodoti glabāšanai Latvijas Nacionālajam vēstures muzejam.

Projekta “Baltijas ceļa stāsti” ietvaros 23. augustā, Baltijas ceļa 25. gadadienā, LNB tika atklāta skaņu ierakstu studija. Pirmie savus atmiņu stāstus studijā izstāstīja trīs Baltijas valstu premjerministri, kultūras ministre Dace Melbārde, izglītības un zinātnes ministre Ina Druviete, LNB direktors Andris Vilks, bijusī Latvijas diplomāte Aina Nagobads-Ābola un “Europeana 1989” pārstāvis Franks Drauške (Frank Drauschke).

“Baltijas ceļa stāstu” īstenotāji: UNESCO Latvijas Nacionālā komisija sadarbībā ar Valsts kanceleju, Latvijas Nacionālo bibliotēku un partneriem Latvijā, Lietuvā un Igaunijā.