Izstāde veltīta J. Kursītes 65. jubilejai.
Literatūrzinātniece, folkloras speciāliste, publiciste, politiķe, grāmatu autore, atraktīva, atjautīga, lieliska oratore un vienkārši – atsaucīgs cilvēks. Zinātkāra un sabiedriska. Stopiņu un bibliotēkas laba paziņa un vasaras ceļojumu līdzbraucēja. Tādu mēs pazīstam Janīnu Kursīti. Grūti pateikt, kas Kursīte ir galvenokārt. Viņa ir zinoša ļoti dažādās nozarēs. Piemēram, viņa recenzējusi grāmatas “Dzimums, literārā konvencija un jaunrade no baroka līdz postmodernismam” un “Meistari. Latviešu tautas lietišķā māksla 20.-21. gadsimta mijā”. Kursītes devums ir arī ievadvārdi un pēcvārdi, recenzijas un raksti grāmatās un laikrakstos par literātiem Raini, Brāļiem Kaudzītēm, Arturu Gobu, Jāni Turbadu, Jāni Veseli, Ojāru Vācieti, Knutu Skujenieku, Leonīdu Breikšu, Edvartu Virzu, kanādieti Ernestu Setonu – Tompsonu, valodnieku, kultūrvēsturnieku un žurnālistu Konstantīnu Karuli un daudzām citām kultūrvēstures personībām. Bijusi tekstu autore izdevumam “Plakāts Latvijā”. Kursīte ir asprātīga ne tikai, saistoties ar šī vārda humoristisko nozīmi, bet arī ar gudrību. Būdama habilitētā filoloģijas doktore, LU profesore un LZA akadēmiķe caur grāmatām un dzīvi viņa māk uzrunāt ikvienu lasītāju, klausītāju un skatītāju. Ulbrokas bibliotēkas marta izstādē būs skatāmas autores izveidotās grāmatas – “Inkluzīvi”, “Neakadēmiskā latviešu valodas vārdnīca jeb novadu vārdene”, “Kāzas Latgalē” un citi izdevumi. Aicinām aplūkot šīs daudzpusīgās personības devumu! Izstāde apskatāma līdz 31. martam.