Pierakstīties jaunumiem

Jaunumi

Sagatavots nozares teksta “Bibliotēkas ilgtspējīgai nākotnei: Manifests 2024. gada Eiropas Savienības vēlēšanām” tulkojums
Tiešraidē notiks seminārs par Eiropas Parlamenta vēlēšanām
#EsEsmuBAC: Evija Vjatere
Karaliskās Zviedru akadēmijas 2024. gada balva tulkošanā piešķirta LNB Humanitāro un sociālo zinātņu lasītavas nozaru informācijas ilggadējai ekspertei Mudītei Treimanei
Rīgas Centrālās bibliotēkas direktore Dzidra Šmita saņem Ministru kabineta Atzinības rakstu
Klajā nākuši LNB Nozaru literatūras centra “Jaunieguvumu apskata” maija numuri

Skatīt vairāk

2024. gadā pakalpojuma ietvaros abonētās datu bāzes

2024. gadā datu bāzu abonēšanas pakalpojumu Latvijas Nacionālā bibliotēka (LNB) nodrošina 47 institūcijām, tai skaitā:

• 19 augstskolām;
  • 7 koledžām;
  • 3 speciālajām bibliotēkām;
  • 18 novadu galvenājām bibliotēkām;
  • LNB;
  • visām pašvaldību publiskajām bibliotēkām (bezmaksas piekļuve 2 Latvijas datu bāzēm: Letonika.lv un Lursoft Laikrakstu bibliotēkai News.lv).

Latvijas datubāzes:

• LETA – Latvijas nacionālās informācijas aģentūras (LETA) datubāzes piedāvā iespēju meklēt operatīvi publicētas ziņas, foto, video, preses relīzes, rakstus no Latvijas preses izdevumiem, statistiku, aktuālāko nozaru un citu informāciju.
  • Letonika.lv*  – uzziņu materiālu portāls ar piekļuvi enciklopēdijām, vārdnīcām, pilnteksta literatūrai, attēliem, audio, video ierakstiem un citiem informācijas resursiem.
  • LURSOFT Laikrakstu bibliotēka News.lv* – portāls News.lv piedāvā publikācijas no vairāk kā 100 dažādiem Latvijas centrālajiem un reģionu laikrakstiem. Tas ik dienas tiek papildināts ar vairāk kā tūkstoti jauniem rakstiem. Arhīvs pieejams no 1993. gada. *Piekļuve visās pašvaldību publiskajās bibliotēkās.

Ārzemju datubāzes:

• Britannica – universāla daudznozaru enciklopēdija: raksti, attēli, fotogrāfijas, zīmējumi, kartes, audiovizuāli materiāli. Ir kolekcija akadēmiskai mērķauditorijai un publiskajām bibliotēkām:
    • Encyclopaedia Britannica Academic Edition;
    • Britannica Library Edition.
  • Cambridge Journals Online – izdevniecības Cambridge University Press zinātnisko žurnālu pilntekstu datubāze sociālajās un humanitārajās zinātnēs, kā arī medicīnā, tehnoloģijās, biomedicīnā, vēsturē, starptautiskajās attiecībās, dabaszinātnēs, u. c.
  • EBSCO  – ir starptautiski viens no pazīstamākajiem e-resursu veidotājiem un dažādu informācijas izmantošanas e-rīku attīstītājiem. EBSCO datu bāzes Latvijas bibliotēkas izmanto jau kopš 2000. gada. EBSCO e-resursu piedāvājums aptver dažādas pilntekstu un bibliogrāfiskās datubāzes, e-rīkus:
    • EBSCO Nacionālā pakete – iekļautas vairākas pilnteksta žurnālu un bibliogrāfiskās datu bāzes, e-grāmatas: Academic Search Complete + ERIC, European Views of The Americas: 1483 to 1750, GreenFILE , Health Source: Nursing/Academic Edition+Consumer Edition, LISTA, MasterFILE Premier, MasterFILE Reference eBook Collection, MEDLINE, Newspaper Source, Teacher Reference Center.
    • EBSCO dažādu nozaru akadēmiskās datubāzes – Academic Search Ultimate, APA PsycArticles, Applied Science and Technology Full Text, Business Source Ultimate, CAB Abstracts, Central & Eastern European Academic Source, Communication Source, EconLit with Full Text, Military & Government Collection, Medline Ultimate, Dentistry & Oral Sciences Source, DynaMed Plus, Food Science Source, Library & Information Science Source Full Text, Sociology Source Ultimate, kā arī citas pēc pasūtītāja izvēles.
    • EBSCO e-grāmatu datubāzes: EBSCOeBook Academic Subscription Collection un eBook Public Library Collection.
  • Emerald Insight – pilnteksta žurnālu un rakstu datubāze vadības zinātnē un ekonomikā.
  • ProQuest – dažādu e-resursu un e-rīku veidotājs; gan atsevišķās nozaru, gan integrētās datu bāzēs pieejami pilntekstu akadēmiskie žurnāli, e-grāmatas, disertācijas medicīnā, sociālajās zinātnēs, izglītībā, lauksaimniecībā, tehniskajās zinātnēs u.c. 2024. gadā abonēšanas pakalpojuma ietvaros tiek abonētas:
    • ProQuest ProQuest Dissertations & Theses Global;
    • ProQuest: ProQuest One Academic;
    • ProQuest: Computer Science Database;
    • ProQuest: Health & Medicine Ebook Subscription;
    • ProQuest: Science & Technology Ebook Subscription;
    • ProQuest: Computer Science Database.
  • Sage Publications – starptautiski pazīstamā izdevēja pilntekstu žurnālu kolekcija dažādās nozarēs (apm. 1000 nosaukumi) – sociālās zinātnes, komunikācijas un mediji, ekonomika un biznesa vadība, inženierzinātnes, datori, vides zinātnes u.c.
  • Taylor & Francis – apvieno vairākus starptautiski pazīstamus izdevējus (Taylor & Francis, Routledge, CRC Press) piedāvājumā pilntekstu žurnālu (vairāk nekā 2700) un e-grāmatu datu bāzes dažādās nozarēs.
  • Wiley Online Library  – dažādi starptautiski pazīstamā izdevēja Wiley e-resursi.
    • Wiley Journals – vairāk nekā 1600 pilntekstu, recenzētie žurnāli dažādās nozarēs. Pieejami aktuālie žurnāli un arhīvraksti līdz 1997. gadam;
    • Cochrane Library – uz pierādījumiem balstītas medicīnas datubāze, kas ir vērtīgs informācijas resurss veselības aprūpes speciālistiem lēmumu pieņemšanā.

Vairāk par pakalpojumu

Kontaktinformācija