“Ir tikai mīlestība. Mīlestība viena.
Un nakts vai diena –
Šķēps kareivim tā, ceļiniekam – spieķis”

Rakstnieks Jānis Ezeriņš (1891. g. 9. aprīlis – 1924. gada 24. decembris), lai gan jau 125 gadus vecs, vēl aizvien ir aktuāls caur saviem prozas darbiem un dzeju. Viņš zināms arī kā tulkotājs, kurš pārzinājis angļu un franču valodu. Mūsu bibliotēkas gados jaunie lasītāji ir labi pazīstami ar viņa darbiem, jo tie tiek lasīti, kā ieteicamā literatūra skolā. Taču jāatzīmē, ka Ezeriņš ir asprātis, kura viedie izteicieni un laikmeta atainojums bijis aktuāls kā autora jaunībā (viņš nodzīvojis tikai 33 gadus), tā arī padomju varas gados un mūsdienās. Ezeriņš strādājis par skolotāju, vēlāk – vadījis laikraksta “Brīvā Zeme” literāro daļu. Viņa darbi dažādās izdevniecībās vairākkārt nākuši klajā arī pagājušā gadsimta 20-jos gados. Ezeriņš bijis sava laika traģikomiķis ar holeriķa dabu, kas atainojas arī Ulbrokas bibliotēkā pieejamo grāmatu tekstos. Jāpiemitina, ka Ezeriņa noveles varat lasīt arī bibliotēkā pieejamajā datubāzē “Letonika.lv”.

Literāri tematiskā izstāde “Jāņa Ezeriņa laikmeta spēles dzejā un prozā” pieejama no 1. līdz 30. aprīlim.