No 20.maija bibliotēkā apskatāma literarūras izstāde “Dzejniecei, rakstniecei Vizmai belševicai – 85”
Bibliotēku nozare nav iedomājama bez dažādu jomu pārstāvjiem, kuri ir bibliotēku draugi, atbalstītāji un aizstāvji. Ar mērķi šos cilvēkus apzināt, izcelt un dot viņiem vārdu, Latvijas Bibliotēku portāls jau otro gadu veido interviju sēriju “Iepazīstam bibliotēku draugus”.
Latvijas Nacionālās bibliotēkas Letonikas un Baltijas centrs sadarbībā ar Bibliotēku attīstības centru norišu cikla “Latviešu grāmatai 500” ietvaros no 2025. gada 15. janvāra līdz 23. oktobrim izsludina rakstu konkursu par bibliotēkām, kuru likteņi saistīti ar muižām. Stāstu iesūtīšana un izvērtēšana ir noslēgusies, esam izraudzījušies desmit labākos rakstus, kurus jauktā secībā no 21. aprīļa līdz 22. septembrim publicējām Latvijas Bibliotēku portālā. No 1. līdz 15. oktobrim izsludinām rakstu lasītāju vērtēšanas konkursu.
2025. gada 23. septembrī Kuldīgas Galvenajā bibliotēkā notika radošais seminārs “No grāmatas līdz sapratnei: Literatūra kā instruments emocionālajai inteliģencei un sociālajām prasmēm”. Pasākums tika īstenots notikumu cikla “Latviešu grāmatai 500” ietvaros sadarbībā ar Latvijas Nacionālo bibliotēku ar LR Kultūras ministrijas finansiālu atbalstu, un to vadīja dzejniece Linda Skranda.
2025. gada 16. oktobrī Latvijas Nacionālās bibliotēkas Konferenču centrā (-1 stāvā) notiks zinātniska konference “Latviešu grāmatas ceļš: terminoloģija un valoda piecsimtgades gaismā”, kas veltīta pirmās latviski izdotās grāmatas atcerei.
Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bibliotēku attīstības centrs turpina labās prakses piemēru darbā ar bērniem un jauniešiem apkopošanu Latvijas Bibliotēku portālā. Pateicoties Latvijas bibliotekāru iesaistei un atsaucībai, ikviens var iedvesmoties un smelties jaunas idejas arī savam darbam. Ideju bankas mērķis ir vienkopus apkopot skolu un publisko bibliotēku labās prakses piemērus, kārtojot tos tematiskās kopās – pēc mērķgrupām, tēmām, tendencēm. Aicinām arī turpmāk bibliotekārus būt atsaucīgiem un dalīties ar savu pieredzi, sazinoties e-pastā Ieva.Velberga@lnb.lv ! Ideju bankas ceturtais apkopojums veltīts kanisterapijas nodarbībām bibliotēkās.
2025. gada 9. oktobrī no pulksten 11.00 līdz 15.00 bibliotēku speciālisti un akadēmiskās vides profesionāļi aicināti pieslēgties Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bibliotēku attīstības centra (LNB BAC) un Latvijas Akadēmisko bibliotēku asociācijas (LATABA) kopīgi rīkotajam tīmekļsemināram “Medijpratība kā akadēmiskā darba kompetence”. Seminārs norisināsies “Zoom” platformā, un tam nepieciešams iepriekš reģistrēties.
No 20.maija bibliotēkā apskatāma literarūras izstāde “Dzejniecei, rakstniecei Vizmai belševicai – 85”