Dobeles Centrālajā bibliotēkā notiks Latviešu filmu diena
Dobeles novada Dobeles centrālajā bibliotēkā šī gada 21. decembrī notiks Latviešu filmu diena.
Bibliotēku nozarē strādā ļoti daudz aizrautīgu, interesantu, radošu cilvēku, par kuriem zinām ļoti maz. Lai labāk iepazītu nozares speciālistus, Latvijas Bibliotēku portālā turpinās interviju sērija “Iepazīstam savējos”. Šoreiz dodamies pie LNB Pakalpojumu departamenta Uzziņu un informācijas centra projektu koordinatores Ivetas Krūmiņas.
No 2025. gada 5. decembra līdz 2026. gada 30. decembrim Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) 5. stāvā skatāma noslēdzošā norišu cikla “Latviešu grāmatai 500” izstāde “Brīvība sākas ar grāmatu”, kas pievēršas latviešu grāmatniecības vēsturei un drukātā vārda lomai sabiedrības attīstībā, izceļot iespiestā vārda spēju mainīt lasītāju, vienot kopienu un veidot nācijas pašapziņu. Ieeja bez maksas.
2024. gadā ikmēneša sarunās #EsEsmuBAC iepazinām Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Bibliotēku attīstības centra komandu. Šogad nolēmām sēriju turpināt, Latvijas Bibliotēku portāla lasītājus iepazīstinot ar LNB departamentu direktoriem. LNB struktūru veido septiņi departamenti, viens institūts un Nacionālās enciklopēdijas redakcija. Turpinām ar LNB Tehnoloģiju departamenta direktoru Jāni Freimani.
Pirms astoņpadsmit gadiem, 2007. gada 27. novembrī, Latvijas bibliotēku direktoru rudens sanāksmes ietvaros Rīgas Brīvostas pārvaldes konferenču zālē notika Latvijas Bibliotēku portāla svinīgā atklāšana. Kopš tā laika portāls ir piedzīvojis vairākas pārmaiņas gan redaktoru sastāvā, gan portāla dizainā, tomēr pamatlietas ir palikušas nemainīgas: Latvijas Bibliotēku portāls joprojām ir vadošais nozares medijs, kas nodrošina informāciju par Latvijas bibliotēkām, to resursiem un piedāvātajiem pakalpojumiem, kā arī apkopo bibliotēku nozares profesionālo informāciju. Portāla saturu koordinē un veido Latvijas Nacionālā bibliotēka, tehnisko darbību nodrošina Kultūras informācijas sistēmu centrs.
Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bibliotēku attīstības centrs, sadarbībā ar Latvijas Bibliotekāru biedrību un ar Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu, ir sagatavojis jaunā Starptautiskās bibliotēku asociāciju un institūciju federācijas IFLA Ziņojuma par attīstības tendencēm (IFLA Trend Report) 2024. gada izdevuma tulkojumu latviski. Tulkojuma mērķis ir nodrošināt bibliotēku nozares profesionāļiem pieejamu, kvalitatīvu un praksē izmantojamu resursu stratēģiskajai plānošanai un nozares attīstības vajadzībām.
2025. gada 27. novembrī 18.00–19.30 Latvijas Nacionālās bibliotēkas Virtakas klasē (1. stāvā) notiks ceturtā tikšanās ciklā “Latviešu grāmatai 500. Latviešu grāmatniecība ārpus Latvijas”. Uz pasākumu aicināti visi interesenti.
Dobeles novada Dobeles centrālajā bibliotēkā šī gada 21. decembrī notiks Latviešu filmu diena.