Izstāde balstās uz zinātnieku, žurnālistu, aktīvistu un mākslinieku tīklu sadarbību visā pasaulē, un sadarbībā ar ekspertu organizācijām, piemēram, Vācijas PEN centru, Chaos datoru klubu, Reporters Without Borders un tādām platformām kā netzpolitik.org, digitalcourage.de, WikiLeaks u. c. Izstādes mērķis ir paplašināt publiskas debates par pastāvošajām uzraudzības un cenzūras metodēm, kas ir neatliekama prioritāte ne tikai dēļ nebeidzamiem ziņojumiem plašsaziņas līdzekļos, bet jo īpaši tāpēc, ka šādas prakses izmeklēšana ir ļoti sarežģīta.


Izstādē iekļauti 33 starptautiski atzītu un jaunu mākslinieku darbi no vairāk nekā 13 pasaules valstīm, t. sk. arī no Latvijas.


“Visu dzīves jomu digitalizācija un to satīklošana informatīvajā sfērā ir savstarpēji sasaistījusi cilvēkus visā pasaulē. Ik dienu tiek ģenerēti un pa visu zemeslodi izplatīti miljardiem visa veida satura un datu. Vēl tapšanas fāzē, pat pirms šie dati sasnieguši savus adresātus, tos masveidā pārtver, kontrolē un pēc tam saviem mērķiem tālāk izmanto privātie pakalpojumu sniedzēji un valsts dienesti. Līdz ar zināšanām nāk vara – vislielākā vara pieder tam, kurš pārvalda informācijas plūsmu,” – Bernhards Serekse, izstādes kurators.


“Globālā kontrole un cenzūra” pievēršas visu dzīves jomu digitalizācijai un uzdod jautājumus par kontroli un informācijas cenzūru. Izstādi papildina tāda paša nosaukuma pasākumu programma.


Izstādes kuratori: Bernhards Serekse un Līvija Nolasko Rožāsa.


IZSTĀDES DARBA LAIKI

P., O., T., Pk. 11.00–18.00

C. 11.00–20.00

S., Sv. 12.00–17.00
 

 
Papildu informācija:

Augusts Zilberts

Sabiedrisko attiecību vadītājs

Latvijas Nacionālā bibliotēka

Tālr.: +371 26472501

E-pasts: augusts.zilberts@lnb.lv