2012.gada 15. oktobrī, Starptautiskās Baltā spieķa dienas ietvaros, LNerB Daugavpils filiālbibliotēka sadarbībā ar LNB Daugavpils TO organizēja redzes invalīdu tikšanos ar Daugavpils policijas un komunālās pārvaldes pārstāvjiem.

Tikšanās mērķis bija aktualizēt sasāpējušos jautājumus par Neredzīgo ciemata ceļu kvalitātes un drošības uzlabošanu, kā arī par Daugavpils pilsētvides kopumā pielāgošanas nepieciešamību neredzīgo un vājredzīgo drošības vajadzībām, uzstādot vairāk ar skaņu signālu aprīkotu luksoforu,veidojot orientierus u.tml.

Tas, ka šos jautājumus un problēmas vajag un ir iespējams veiksmīgi risināt, tika atspoguļots ar Liepājas lielisko piemēru, tāpat tikšanās viesi tika iepazīstināti ar Liepājas Neredzīgo biedrības izstrādātajiem ieteikumiem cilvēku ar redzes traucējumiem vides pieejamībai.

Pilsētas dienestu pārstāvji deva solījumu iesniegt savus priekšlikumus, balstītos dzirdētajās sūdzībās un viedokļos, Daugavpils pilsētas domē, no kuras deputātiem tad arī  būs atkarīga turpmāka ideju un priekšlikumu attīstība.

Tagi: Daugavpils, LNerB, Baltā spieķa diena