No 3. līdz 19. maijam Latvijas Neredzīgo bibliotēkas Daugavpils filiālbibliotēka aicina interesentus uzzināt vairāk par izcilām personībām, ar kurām var lepoties Latgale, iepazīstoties ar literatūras izstādi "Ievērojamie latgalieši Latvijā un pasaulē", kura tiek rīkota Latgales kongresa simtgades sakarā.

 

Izstādē ar grāmatu (parastais iespiedraksts, audioformāts) un publikāciju palīdzību var tuvāk iepazīt 15 ievērojamus un nopelniem bagātus cilvēkus, kuri, neraugoties uz etnisko piederību, visi ir dzimuši Latgalē un snieguši lielu ieguldījumu kultūras attīstībā Latvijas un pat pasaules mērogā, nereti padarot slavenu arī vietu, no kurienes ir nākuši. Tā, piemēram, blakus Rainim, Markam Rotko un Kristīnei Opolais, kuru devums pasaules kultūrai papildu komentārus neprasa, izstādē ir "iekārtojies":

- tēlnieks no Krāslavas Naums Āronsons, kurš dzīves lielāko daļu nodzīvoja Francijā un radīja Dantes, Sokrata, Bēthovena, Šopēna un citu izcilo personību krūšutēlus;

- filozofs un parapsihologs, Zentas Mauriņas vīrs, Konstantīns Raudive no Dagdas novada, kurš kļuva slavens visā pasaulē ar saviem pētījumiem un mēģinājumiem ar dažādu metožu palīdzību ierakstīt mirušo balsis;

- kinorežisors Jānis Streičs, kurš dzimis Preiļu pagastā un kura uzņemtās spēlfilmas ir latviešu kino zelta fonda neatņemamā sastāvdaļa.

 

Lai iepazītos ar pārējiem ievērojamajiem latgaliešiem, aicinām ciemos uz izstādi līdz 19. maijam!