Grāmatas autore Rebeka Dž. Morisa stāsta: ir nācies uzklausīt skolu bibliotekāru iebildumus, ka oficiālās vadlīnijas, standarti un ieteikumi esot pārāk ambiciozi un tāli no realitātes. Varbūt šādas sajūtas iespējams izskaidrot ar mācību atrautību no prakses? Topošie bibliotekāri lekcijās klausās teorētiskus izklāstus, taču darbā viņiem nākas saskarties ar izaicinājumiem, kuriem viņi nav sagatavoti. Izdevums “The School Librarian’s Compass” zināmā mērā aizpilda šo robu, jo tā saturu veido stāsti par skolu bibliotekāru ikdienu. Katra stāsta pamatā ir autores pieredzēta vai novērota situācija, kuras gaitā bibliotekāram nākas tikt galā ar kādu problēmu. Gatavi risinājumi netiek doti, toties ir jautājumi pārdomām un apspriešanai klasē, kā arī papildus piedāvāti ieteikumi profesionālajiem resursiem. Autores mērķis papildus jaunu zināšanu apguvei ir palīdzēt grāmatas lasītājiem attīstīt empātiju, saskatīt iespējas un nostiprināt pārliecību par savām spējām problēmu risināšanā un lēmumu pieņemšanā.

Grāmatas pieejamību skatīt elektroniskajā kopkatalogā.

Jaunākā profesionālā literatūra bibliotēku speciālistiem LNB krājumā (2023. gada I ceturksnis)
Jaunākā profesionālā literatūra bibliotēku speciālistiem LNB krājumā (2023. gada II ceturksnis)
Jaunākā profesionālā literatūra bibliotēku speciālistiem LNB krājumā (2023. gada III ceturksnis)