Viltus ziņu fenomens pastāv jau sen, taču īsto uzplaukumu piedzīvo tieši tagad, kad sociālo mediju saturu var ietekmēt paši to lietotāji. Pētījumi rāda, ka informācijas meklētājiem ir tendence uzticēties citiem cilvēkiem kā ziņu avotiem, atbalstot emocionāli tīkamāko viedokli. Kā apgūt kritiskās domāšanas prasmes, lai orientētos ziņu plūsmā? Par to stāstīts šajā izdevumā, atgādinot, ka jebkura veida bibliotēkai ir izglītojoša funkcija, un bibliotekāriem ir gan iespējas, gan pienākums izglītot sabiedrību par to, kā pārliecināties, vai tiešsaistē pieejamā informācija ir precīza, uzticama un tā vērta, lai ar to dalītos sociālajos tīklos.

Izdevuma pieejamību skatīt elektroniskajā kopkatalogā

Ar citiem jaunieguvumiem bibliotēku speciālistiem iespējams iepazīties LNB tīmekļvietnē