Mūžizglītības sekmēšana mūsdienās daudzviet pasaulē kļuvusi par vienu no lielākajiem izaicinājumiem, kura atbalstīšanā un īstenošanā nozīmīgu ieguldījumu sniedz izglītības un kultūras institūcijas. Tieši izglītības un kultūras centri, kuros izvietots vairums pieaugušo izglītības un tālākizglītības iestāžu, bibliotēku un citu kultūras institūciju, pašvaldību kontekstā veido nozīmīgu, organizatoriski savstarpēji saistītu infrastruktūru. Izdevuma sastādītājs Rihards Stangs, kuram ir iepriekšējo gadu darba pieredze vairākās Vācijas Pieaugušo izglītības asociācijās, šobrīd strādā Štutgartes Mediju universitātē, kur palīdz studentiem apgūt neizsmeļamo mediju un izglītības iespēju un metožu pasauli. Grāmatā autors iekļāvis izglītības iestāžu un kultūrvietu līdzšinējās pieredzes, kā arī konceptuālas turpmākās attīstības iespēju un perspektīvu apkopojumu. Izdevumā publicēts arī uzskatāms, sistematizēts pārskats par visiem Vācijā pieejamiem pilsētu un reģionālajiem ar izglītību un kultūru saistītiem nodibinājumiem un centriem. Vairākās grāmatas nodaļās apkopoti gan iepriekš uzskaitīto institūciju vadītāju viedokļi dažādos stratēģiskos šo iestāžu darbības jautājumos, gan arī gluži konkrēti – spilgti un inovatīvi – Vācijas un ārvalstu (Dānijas, Somijas, Nīderlandes, Austrijas, Lielbritānijas) izglītības un kultūras iestāžu pieredzes stāsti iedzīvotāju mūžizglītības jautājumu risināšanā.

Grāmatas pieejamību skatīt elektroniskajā kopkatalogā.

Jaunākā profesionālā literatūra bibliotēku speciālistiem LNB krājumā (2023. gada I ceturksnis)
Jaunākā profesionālā literatūra bibliotēku speciālistiem LNB krājumā (2023. gada II ceturksnis)
Jaunākā profesionālā literatūra bibliotēku speciālistiem LNB krājumā (2023. gada III ceturksnis)