Viltus ziņu fenomens nav jauns, taču interneta laikmetā tā radītais kaitējums ieguvis jaunu vērienu. Pētījumi rāda, ka sabiedrībā pieaug tendence gūt informāciju sociālajos tīklos, bet to saturu ietekmē lietotāji, aktīvi daloties ar ziņām un faktiem, arī tādiem, kuru patiesums nav pierādīts. Izdevuma autore Eimija Afelte (Amy Affelt) piedāvā rīkus un metodes, kā atpazīt viltus ziņas, un apraksta labas prakses piemērus augstvērtīgu avotu, datu un informācijas atrašanā. Analizējot saistību starp viltus ziņām un sociālo plašsaziņas līdzekļu saturu, Eimija Afelte iezīmē prasmes, kādas būs nepieciešamas bibliotekāriem (un ne tikai viņiem), lai orientētos informācijas plūsmā un spētu izvērtēt tās patiesumu.

Izdevuma pieejamību skatīt elektroniskajā kopkatalogā

Ar citiem jaunieguvumiem bibliotēku speciālistiem iespējams iepazīties LNB tīmekļvietnē