Digitālās jeb inovāciju “laboratorijas” bibliotēku un muzeju vidē pastāv apmēram desmit gadus. Laboratorija parasti ir vieta, kur eksperimentēt ar digitālām kolekcijām jaunos veidos, lai sasniegtu jaunu auditoriju vai izpētītu jaunas tehnoloģijas.

Ne tik sen “laberi” (laboratorijās ieinteresētie) identificēja vajadzību formulēt laboratoriju vērtības, dalīties ar pieredzi un gadījumu izpēti un ieteikt labāko praksi tiem, kas uzsāk kultūras mantojuma inovāciju laboratorijas.

2019. gada septembra beigās 16 bibliotekāru, izstrādātāju, arhivāru, kuratoru un akadēmiķu grupa no visas pasaules izmantojot Book Sprint metodiku (ātra grāmatu izgatavošanas un sadarbības metodika) 5 dienās kopā sarakstīja grāmatu ar nosaukumu “Open a GLAM Lab”.

Vebinārā Sophie-Carolin Wagner (Austrijas Nacionālā bibliotēka), Sarah Ames (Skotijas Nacionālā bibliotēka) un Mahendra Mahey (Britu bibliotēkas laboratorija) dalās ar sīkāku informāciju par Book Sprint metodiku un grāmatas (publiskota Atvērtās piekļuves nedēļas laikā, 2019. gada 21. – 27. oktobrī) saturu.

Semināra slaidi pieejami: https://zenodo.org/record/3613566