Ja XX gadsimtu dēvē par “informācijas gadsimtu”, tad XXI gadsimts ir saucams par “datu” vai pat par “lielo datu gadsimtu”. Informācijas plūsma ir kļuvusi tik liela un tik plaša, ka tradicionālās informācijas apstrādes metodes vairs nav piemērotas. Tāpēc ir svarīgi apgūt datpratību jeb prasmi apieties ar datiem – tos iegūt, novērtēt, interpretēt, apstrādāt, pārvaldīt un izmantot. Eseju autori stāsta par akadēmisko bibliotēku pieredzi darbā ar studentiem, norādot – datpratība ir jāskata plašākā kontekstā kā daļa no informācijpratības. Tiek aprakstītas dažādas stratēģijas, iniciatīvas un projekti, un kopumā izdevums ir labs ceļvedis efektīvai datu pratības mācīšanai bakalaura līmenī.

Izdevuma pieejamību skatīt elektroniskajā kopkatalogā

Ar citiem jaunieguvumiem bibliotēku speciālistiem iespējams iepazīties LNB tīmekļvietnē