Šī grāmata ir iecerēta kā lasāmviela tiem brīžiem, kad bibliotekāriem ir laiks, enerģija un interese apgūt kaut ko jaunu, kas var noderēt bibliotēkas telpu iekārtošanā. Stereotips par bibliotēkām kā par putekļainām un vecišķām vietām joprojām nav izzudis un šādu uzskatu vislabāk atspēko radoši iekārtota telpa. Autores piedāvātās idejas ir aktuālas (saikne ar dabu – apzaļumošana, fitosienas, akvārijs), brīžiem mulsinošas (mākslas instalācijas tualetēs), reizēm tā ir atgriešanās pie ierastā (klusās lasītavas) vai uzsvars uz apmeklētāja privātumu (personiskā telpa: skapītis, plaukts). Mērķis ir palīdzēt bibliotēkai kļūt par aizraujošu un pieredzi sološu vietu, kurā cilvēki vēlas pavadīt laiku. Nodaļas ir īsas un lasāmas neatkarīgi cita no citas. Pievienoti stāstījumu ilustrējoši melnbalti fotoattēli un tiešsaistes e-resursu saraksti.

Izdevuma pieejamību skatīt elektroniskajā kopkatalogā

Ar citiem jaunieguvumiem bibliotēku speciālistiem iespējams iepazīties LNB tīmekļvietnē