2022. gada janvārī atzīmējam 3 gadu jubileju, kopš Latvijas iedzīvotājiem brīvpieejā pieejams bagātīgs resurss latviešu valodā – 3td e-GRĀMATU bibliotēka platformā www.3td.lv, kurā ar valsts atbalstu lasīšanai bez maksas tiek piedāvātas vairāk nekā 500 e-grāmatu no izdevniecībām “Apgāds Zvaigzne ABC”, “Latvijas Mediji”, “Apgāds Mansards”, “Jumava” un “Prometejs”.

Atzīmējot 3td bibliotēkas jubileju, sarunājāmies ar cilvēkiem, kuru darbība un veikums saistīi ar šo platformu:

• SARUNA AR AUTORU
    Piedalās:
    Kristīne Pastare-Skutele (Apgāda Zvaigzne ABC e-grāmatu projektu vadītāja)
    Zane Zusta (Rakstniece, 3td e-grāmatu bibliotēkas visvairāk lasītā darba “Tarakāni manā galvā” autore)
  • SARUNA AR LASĪTĀJIEM
    Piedalās:
    Olga Kronberga (Valmiera bibliotēkas direktores vietniece, 3td e-grāmatu bibliotēkas projekta vēstnese)
    Vita Ziediņa (3td e-grāmatu bibliotēkas lasītāja)
    Kristīne Pabērza-Ramiresa (3td e-grāmatu bibliotēkas lasītāja no Hāgas, Nīderlandes)
  • SARUNA AR TEHNOLOĢIJU EKSPERTIEM
    Piedalās:
    Aiga Grēniņa (Uzņēmuma TietoEVRY in Latvia funkcionālā konsultante)
    Inga Grencberga (Uzņēmuma TietoEVRY in Latvia mārketinga un komunikācijas speciāliste)

*Sarunas vada Aldis Liepa (Kultūras informācijas sistēmu centra 3td e-GRĀMATU bibliotēkas projekta vadītājs)

Kopš 2019. gada, kad tika atklāta e-grāmatu bibliotēka platformā www.3td.lv, aktīvo lietotāju skaits pirmā darbības gada beigās bija 5500, savukārt 2021. gadā lasītāju pieaugums ir teju trīskāršojies, sasniedzot gandrīz 16 000.

“3td.lv” e-grāmatu bibliotēka ir valsts finansēts pakalpojums, kas pašvaldību publisko bibliotēku lietotājiem piedāvā lasīt e-grāmatas tiešsaistē, izmantojot viedās tehnoloģijas, piemēram, tālruni vai datoru. Šādu iespēju Valsts vienotajā bibliotēku informācijas sistēmā nodrošina projekta pārvaldītājs – Kultūras informācijas sistēmu centrs un platformas izstrādātājs – informācijas tehnoloģiju uzņēmums “TietoEVRY”.