Kad:
26. septembris, 2024 @ 10:00
2024-09-26T10:00:00+03:00
2024-09-26T10:15:00+03:00
Kur:
Jūrmalas centrālā bibliotēka
Strēlnieku prospekts 30
Jūrmala
Kontakti:
Evija Vjatere

2024. gada 26. septembrī Jūrmalas Centrālajā bibliotēkā, Strēlnieku prospektā 30, Jūrmalā, notiks Latvijas bibliotekāru novadpētniecības saiets-konference. Konferenci organizē Latvijas Nacionālā bibliotēka sadarbībā ar Jūrmalas valstspilsētas pašvaldību, Jūrmalas Centrālo bibliotēku, Latvijas Bibliotekāru biedrību un Jūrmalas muzeju.

Konferences programmu veidos divas daļas: prezentāciju daļa un ekskursiju daļa. Prezentāciju daļā būs iespēja uzzināt pētnieku un vēsturnieku viedokli par bibliotēku novadpētniecības darbu, gūt ieskatu jaunākajā un aktuālākajā bibliotēku darba pieredzē, kā arī diskutēt par muzeju un bibliotēku sadarbību lokālās vēstures saglabāšanā un pieejamības nodrošināšanā. Ekskursiju daļā konferences dalībnieki varēs izvēlēties vienu ekskursiju pēc savas izvēles, lai iepazītu bagātīgo Jūrmalas kultūrvēstures mantojumu. Būs iespēja iepazīt Jūrmalas kā kūrorta pilsētas vēsturi, zvejniecības mantojumu un Aspazijas atstātās pēdas Jūrmalā, izstaigāt Sloku un Ķemerus, kas savulaik bija patstāvīgas pilsētas.

Tāpat konferences dalībniekiem būs iespēja apskatīt Jūrmalas Centrālo bibliotēku, kura atrodas 2018. gada septembrī atklātā jaunbūvē un ir Dubultu kultūras kvartāla sastāvdaļa kopā ar Jūrmalas Mākslas skolu un Jūrmalas Mūzikas vidusskolu, izpētīt Jūrmalas Centrālās bibliotēkas novadpētniecības resursus un izmēģināt tīklu siešanas meistarklasi.

Reģistrācija konferencei tiks izsludināta šī gada augustā.