Pirms plašsaziņas līdzekļu parādīšanās grāmatas bija būtiska sabiedriskās dzīves sastāvdaļa. Šajā darbā Ebigeila Viljamsa pievēršas lasīšanas fenomena izpētei, koncentrējoties uz 18. gadsimta angļu vidusšķiras ikdienas norisēm. Statistika rāda, ka 1800. gadā lasītpratēju skaits Anglijā bija pieaudzis no 1% līdz 40% (sievietēm) un no 10% uz 60% (vīriešiem), un tas radīja būtiskas izmaiņas sabiedrības ieradumos un kultūrtelpā. Balstoties uz tāda veida avotiem kā vēstules, dienasgrāmatas, bibliotēku katalogi, abonēšanas saraksti, rokasgrāmatas u.c., autore pēta veidus, kā lasīšana ietekmēja tā laika dzīvi un literāro kultūru, piedāvājot lasītājiem ieskatu lasīšanas evolūcijā un vidusšķiras mājas dzīves vēsturē. Izdevumu papildina bagātīgs ilustratīvs materiāls – melnbalti grāmatu, gleznu, zīmējumu, vēstuļu, karikatūru, izšuvumu fotoattēli.

Izdevuma pieejamību skatīt elektroniskajā kopkatalogā

Ar citiem jaunieguvumiem bibliotēku speciālistiem iespējams iepazīties LNB tīmekļvietnē