COVID-19 pandēmija izjauca ierasto dzīves ritmu un bibliotēkām, tāpat kā visai sabiedrībai, nācās pielāgoties jaunajai realitātei un turpināt darbu neierastos apstākļos. Pārbaudījumus nācās izturēt praktiski visos darba virzienos – digitālajās prasmēs, informācijas pārvaldībā, krājuma veidošanā, lietotāju apmācībā u.c. Daudzās valstīs tika ieviesta mājsēde, kuras laikā klātienes pakalpojumi tika liegti, un bibliotēkas pārcēla tos uz virtuālo telpu. Šis grāmatas ideja aizsākās 2020. gada septembrī, kad tiešsaistes forumā pulcējās bibliotēku pārstāvji, daloties ar savu pieredzi pandēmijas apstākļos. Izdevumā apkopoti risinājumi no visas pasaules, atsegtas problēmas un iezīmētas nākotnes tendences. Tēmas aptver visus bibliotēku darba aspektus, sākot no jaunieguvumu iegādes līdz telpu iekārtojumam, īpaši uzsverot akadēmisko bibliotēku pieredzi darbā ar studentiem.

Izdevuma pieejamību skatīt elektroniskajā kopkatalogā

Ar citiem jaunieguvumiem bibliotēku speciālistiem iespējams iepazīties LNB tīmekļvietnē