Digitālās pētniecības seriāls (Digital Humanities Series) jaunākā sērija veltīta latviešu vecās drukas (gotu burtu jeb fraktūras rakstības) vēsturei un digitalizācijai. Stāsta Pauls Daija, Anda Baklāne un Valdis Saulespurēns.
Latvijas Nacionālā bibliotēka
Fraktūras teksta labošana
Nacionālā korpusu kolekcija
Digitālās humanitārās zinātnes Latvijā / Digital Humanities in Latvia
Related posts
Toute la mémoire du monde (All the Memory in the World)
1956. gada dokumentālā filma par Francijas Nacionālo bibliotēku (melnbalta, franču valodā ar angļu titriem).
Cēsu bibliotēkai 100
2019. gadā apritēja 100 gadi kopš Cēsu bibliotēkas dibināšanas. Bibliotēkas simtās gadadienas izskaņā tapa video materiāls – stāsts par bibliotēkas mainīgajām mājvietām un tajās…
Bibliotopija festivālā LAMPA 2024: Saruna “Kad grāmatas lasīs lasītāju?”
Mākslīgā intelekta (MI) rīki ienāk arī grāmatniecībā. Vai iespējama grāmatas autora un dizainera koprade ar MI? Kā atrast līdzsvaru starp sadarbību un konkurenci? Vai cilvēka radošums ir izsmelts? Cik ļoti grāmatas tapšanā drīkstam paļauties uz MI asistentiem un kas notiek ar autorības jautājumu? Diskusijā par mākslīgā intelekta spožumu un postu piedalīsies rakstnieki, dizaineri, dizaina pētnieki un lasītāji. Interaktīvajā daļā kopā lūkosimies nākotnes scenāriju spekulācijās un sacentīsimies radošumā ar MI.
Palaces for the People: Library as Community Builder (Michelle Boisvenue-Fox, TEDxGrandJunction)
Mišela Boivenija-Foksa stāsta par bibliotēku nozīmi kopienu dzīvē, īpaši uzsverot kontaktu veidošanu starp sociālajām grupām. Stāstot par Mesas bibliotēkā pieejamiem pakalpojumiem un sadarbību…
Equity and Access in the Age of COVID 19: Build a Better Digital Content Strategy
Laikā, kad augstākās mācību iestādes pāriet uz attālinātām studijām, izmaiņas piedzīvo arī akadēmiskās bibliotēkas. Kā COVID-19 pandēmija paātrinājusi esošās tendences un kādus jaunus…
Senioru dienas diskusija “Viltus ziņas ir lipīgas”
Kļūt par dezinformācijas upuri mūsdienās ir vieglāk nekā jebkad. Šodien dezinformācijas nolūkos ne vien teksts, bet arī fotogrāfijas, audiovizuālais saturs, tīmekļvietnes, pastkastītē saņemtas…