Bibliotēku loma sabiedrībā var izpausties dažādos veidos. Grāmatas autors – Misūri Universitātes (ASV) profesors Džons M. Bads – pievēršas jautājumam, kā bibliotēka var darboties kā politisko diskusiju vieta, nodrošinot telpas, pieeju informācijai un atbalstu apmeklētājiem. Grāmatas saturs iedalīts trīs nodaļās. Pirmajā autors stāsta par bibliotēkām, to rašanos un attīstību, mērķiem un iespējām. Otrajā nodaļā tiek pētīta diskursa teorija, papildinot apskatu ar piemēriem, par ko un kā tiek diskutēts mūsdienu politiskajās sarunās. Trešajā nodaļā apkopotas iepriekšējo nodaļu atziņas un gala secinājums ir – arī sarežģītas tēmas ir iespējams apspriest civilizētā veidā un bibliotēka šim nolūkam var kalpot par lielisku platformu.

Grāmatas pieejamību skatīt elektroniskajā kopkatalogā.