Attīstoties tehnoloģijām, saasinās jautājumi par datu drošību un datu aizsardzību. Bibliotēkas dāsni piedāvā saviem apmeklētājiem iespējas izmantot datortehnoloģijas un darboties tīmeklī. Bet kā savienot teju neiespējamo – indivīda tiesības uz privātumu, vienlaikus nepieļaujot bibliotēkas telpu ļaunprātīgu izmantošanu? Vai bibliotekārs drīkst pārbaudīt klienta zibatmiņu un klēpjdatoru? Arī par fotogrāfiju uzņemšanu jautājums nav viennozīmīgs, un tas attiecas gan uz bibliotekāriem, kuri publicitātes vārdā vēlas iemūžināt pasākumus ar to dalībniekiem, gan uz apmeklētājiem, kuri mēdz fotografēt bibliotēkā atrodamos izdevumus un to lasītājus bez iepriekšēja brīdinājuma un atļaujas. Izdevuma autori apraksta piemērus no prakses, analizē konkrēto gadījumu un identificē galvenos jautājumus, kam jāpievērš uzmanība, kā arī sniedz ieteikumus un padomus šo situāciju risinājumiem.

Izdevuma pieejamību skatīt elektroniskajā kopkatalogā

Ar citiem jaunieguvumiem bibliotēku speciālistiem iespējams iepazīties LNB tīmekļvietnē