Attālinātā darba apstākļos bibliotēkas aizvien biežāk izmanto mākoņdatošanas pakalpojumus. Lielākais ieguvums ir tas, ka tādējādi var racionalizēt darbplūsmas ar minimālām izmaksām un pūlēm. Izdevumā aplūkotas populārākās mākoņdatošanas tehnoloģijas un to izmantošanas iespējas bibliotēku darbā, šajā gadījumā īpaši akcentējot krājuma pārvaldības aspektu. Rokasgrāmatas autores Keila Kipsa (Kayla Kipps) un Elisona Kaizera Džonsa (Allison Kaiser Jones) apraksta piedāvātos rīkus, to funkcionalitāti un potenciālo izmantojamību, uzsverot šo rīku stabilitāti un drošību: datu glabāšanai mākonī – OneDrive, GoogleDrive, dokumentiem mākonī – Google Docs, Microsoft 365, datu pārvaldībai – Google Sheets, projektu pārvaldībai – Trello, MS Teams, Asana, Agile, komunikācijai– Slack, Zoom, MS Team. Piedāvāts ieskats bibliotēku pārvaldības sistēmās – Ex Libris Alma, Koha Library Software, FOLIO. Kaut gan rokasgrāmatas sagatavošanā izmantota universitātes bibliotēkas pieredze, šis izdevums noderēs visu veidu bibliotēku darbiniekiem.

Izdevuma pieejamību skatīt elektroniskajā kopkatalogā

Ar citiem jaunieguvumiem bibliotēku speciālistiem iespējams iepazīties LNB tīmekļvietnē