Pierakstīties jaunumiem

Jaunumi

Izglītības iestādes bibliotekārs 
Izglītības iestādes bibliotekārs 
Rakstu konkurss “Bibliotēka muižā”: Bibliotēka Jērcēnmuižā 
Latvijas Nacionālā bibliotēka un Latvijas Bibliotekāru biedrība piedalās 9. Vācijas bibliotēku kongresā Brēmenē 
Latvijas izdevējdarbības statistika 2024: Latvijas grāmatu tirgus saglabā tradīcijas, prese pielāgojas digitālajam pieprasījumam 
Izglītības iestādes bibliotekārs 

Skatīt vairāk

22 Jūl 2025

Latvija–Vācija 2025–2028


2025. gadā Latvijas Nacionālā bibliotēka (LNB) un Latvijas Bibliotekāru biedrība (LBB) parakstīja sadarbības līgumu ar Vācijas Bibliotēku asociāciju federālās savienību “Bibliotēka un informācija Vācijā” (Bibliothek & Information Deutschland, BID) un uzsāka jaunu stratēģisku partnerību ar Vāciju laika posmā no 2025. gada jūnija līdz 2028. gada jūnijam. Partnervalsts iniciatīva attiecas uz visiem bibliotēku veidiem un nozares organizācijām, un tās mērķis ir veicināt ciešāku profesionālo sadarbību un zināšanu apmaiņu starp abu valstu speciālistiem.

“25.04.2025. sadarbības līgums”

Trīs gadu laikā plānots īstenot šādas aktivitātes:

  • savstarpēja informēšana, tai skaitā regulāri pārskati par bibliotēku aktualitātēm profesionālajos izdevumos, tīmeklī un sociālajos medijos;
  • tematiski pasākumi un diskusijas, piemēram, lekcijas, tiešsaistes semināri un forumi;
  • apmaiņas programmas, kas ietver studiju braucienus, tiešsaistes tikšanās un profesionālos rezidences braucienus.
Topošā BID prezidente Kārena Šmola, BID prezidente Sabīne Homiliusa, LNB direktore Dagnija Baltiņa, BID valdes loceklis Roberts Ceps, LNB padomniece Viktorija Pišcikova, LNB korporatīvās komunikācijas vadītāja Anna Muhka.

Aicinām Latvijas bibliotekārus iesaistīties partnerības aktivitātēs! Laika gaitā informēsim par gaidāmajiem programmas pasākumiem un nākotnes iecerēm.

Kontaktinformācija sadarbības priekšlikumiem un papildu informācijas saņemšanai:

Noderīgā informācija par partnervalsti Vāciju: