Pierakstīties jaunumiem

Jaunumi

Interviju sērija “Iepazīstam savējos”: Lita Vēkause 
Grāmatu nākotne ir cilvēki: Intervija ar Krišu Salmani 
Publicēts Latvijas Bibliotēku oficiālās statistikas apkopojums par 2023. gadu 
Alekseja Muraško oriģināldarba “Lorem Ipsum. Testus nostra nihil interest” iepazīšana autora vadībā 
Klajā nācis LNB izdevuma “Literatūras ceļvedis” jaunākais numurs 
Bibliotekārs 

Skatīt vairāk

Šajā lapā tiek izmantotas sīkdatnes (cookies). Turpinot lapas apmeklējumu jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Vairāk par mūsu sīkdatņu lietošanas politiku lasiet šeit.

E-resursu izmēģinājumi

1. EBSCO akadēmiskās dažādu nozaru datu bāzes – līdz 2024. gada 11. jūnijam! 

Pēc gadskārtējās EBSCO dienas, kas 2024. gada 26. martā notika LNB, tika saņemts EBSCO pārstāvju piedāvājums izmēģināt vairākas EBSCO akadēmisko datu bāzu jaunākās, papildinātās versijas līdz 2024. gada 11. jūnijam.

Jautājiet savās bibliotēkās!

Izmēģinājuma piedāvājumā ir sekojošas datu bāzes:

Saite uz informatīvajiem materiāliem latviešu valodā ŠEIT

2. Datubāzes Statista izmēģinājums – līdz 2024. gada 10. jūnijam!

Statista ir statistikas datubāze, kas specializējas tirgus un patērētāju datu apkopošanā. Datubāze piedāvā aktuālāko informāciju par patērētāju uzvedību un nozaru tendencēm no vairāk nekā 20 000 avotiem, t.sk. tirgus izpētes ziņojumiem, zinātniskiem žurnāliem, dažādu  valstu statistikas avotiem, pārskatiem, sākot ar informāciju par uzņēmumiem, valstīm un tirgiem, līdz Instagram kontiem ar vislielāko sekotāju skaitu. Pārskatos analizētas dažādu nozaru attīstības tendences un prognozes, kā arī patērētāju aptaujas. Uzsvars – pašreizējā nevis vēsturiskā statistika. Dati tiek regulāri atjaunināti ar jaunāko pieejamo tirgus informāciju, un tie ir pieejami vairākās valodās, piemēram, angļu, vācu, spāņu un franču valodā.  Visi dati sagatavoti saskaņā ar akadēmiskiem citēšanas standartiem, ar saitēm uz oriģinālo avotu tālākai izpētei.

Datu bāze izmēģinājumā pieejama Rīgas Stradiņa universitātes bibliotēkā un Latvijas Nacionālajā bibliotēkā.

3. Pazīstamā izdevēja Taylor&Francis Medicīnas kolekcijas (recenzētie žurnāli, ekspertu ziņojumi un pārskati) izmēģinājums – līdz 2024. gada 24. maijam Latvijas Universitātes bibliotēkā, līdz 2024. gada 7. jūnijam Rīgas Stradiņa universitātes bibliotēkā!

 

Vairāk par pakalpojumu

Kontaktinformācija

2024. gadā pakalpojuma ietvaros abonētās datu bāzes

Electronic Information for Libraries (EIFL)