Bibliotēkas ir novērtējušas atvērtās piekļuves* iniciatīvas sniegtās priekšrocības, tomēr nereti gadās situācijas, kad pietrūkst zināšanu par to pielietojumu praksē. Šo robu aizpilda Amerikas Bibliotēku asociācijas izdevums, kurā skaidrotas atvērtās piekļuves definīcijas, modeļi, iespējas integrēt šos resursus bibliotēku krājumos, kā arī piedāvāti labas prakses un dažādu iniciatīvu piemēri un ieteikumi, kā veiksmīgāk strādāt ar atvērtās piekļuves resursiem, piemēram, iesakot tos bibliotēkas lietotājiem un izstrādājot novērtēšanas kritērijus darbam ar atvērtās piekļuves pakalpojumiem.

* Atvērtā piekļuve ir kustība jeb iniciatīva, kuras mērķis ir veicināt un atbalstīt bezmaksas brīvpieeju elektroniskajiem resursiem izglītības un akadēmiskajā vidē.

Atvērtā piekļuve ir bezmaksas, brīva, tūlītēja, nemainīga tiešsaistes piekļuve pilnteksta zinātniskai informācijai, kas ļauj lietotājiem to lasīt, lejuplādēt, kopēt, izplatīt, drukāt, meklēt un citēt, indeksēt, pārraidīt kā datus vai izmantot jebkurā citā legālā veidā bez finansiāliem, tiesiskiem vai tehniskiem ierobežojumiem. Izmantojot zinātnisko informāciju, lietotājiem ir jāsaglabā darba integritāti, attiecīgi norādot citētā darba autoru.

www.rtu.lv/lv/zinatne/open-access-oa-iniciativa

Grāmatas pieejamību skatīt elektroniskajā kopkatalogā.