Digitālās humanitārās zinātnes ir jauna un strauji augoša starpdisciplinārā pētniecības nozare, kuras uzmanības centrā ir digitālo tehnoloģiju pielietojums humanitāro zinātņu materiālu izpētē. Akadēmisko bibliotēku darbā tā ieņem aizvien nozīmīgāku vietu. Šis izdevums ir pirmais viena autora darbs, kas sarakstīts speciāli bibliotekāriem un bibliotēkzinātnes studentiem. Grāmata sākas ar teorētisku nozares pārskatu, kam seko virkne praktisku nodaļu, kur aplūko tādus jautājumus kā digitālo izstāžu, arhīvu un datu bāzu izveide, digitālā kartēšana, tekstu kodēšana un analīze, personāla stratēģija, budžeta izstrādāšana, datu pārvaldība u.c. Papildus digitālo tehnoloģiju rīku un resursu aprakstam autore piedāvā intervijas ar nozares speciālistiem un labas prakses piemērus.

Izdevuma pieejamību skatīt elektroniskajā kopkatalogā

Ar citiem jaunieguvumiem bibliotēku speciālistiem iespējams iepazīties LNB tīmekļvietnē