Izstādes atklāšana notiks 2009. gada 20. februārī plkst. 12.30 Latvijas Akadēmiskajā bibliotēkā Lielvārdes ielā 24.
 
Izstādes atklāšanā piedalīsies Azerbaidžānas Republikas vēstnieks Latvijā Tofiks Zulfugarovs, Latvijas Akadēmiskās bibliotēkas direktore Venta Kocere, Latvijas azerbaidžāņu biedrību pārstāvji, diplomāti, politiķi, uzņēmēji, zinātnieki un kultūras darbinieki.
Kaut arī Latvijas teritorija reiz atradusies Dzintara ceļā, bet savukārt Azerbaidžānas vārds saistāms ar seno Zīda ceļu, abu tik teritoriāli attālināto valstu starpā ir daudz saskares punktu, kas attīstījušies un pilnveidojušies gadu gaitā. Izstādes materiāli sniedz ieskatu Azerbaidžānas savdabīgajā literatūrā, kultūrā, mākslā, zinātnē, vēsturē un mūsdienu sasniegumos.
 
Divdesmitā gadsimta sākumā ar Azerbaidžānu tiek saistītas daudzu izcilu latviešu kultūras un mākslas darbinieku dzīves – ilgus gadus tur darbojas rakstnieks Ernests Birznieks-Upītis, raksta un glezno Jānis Jaunsudrabiņš, uz dzīvi ir apmetušies rakstnieki Pāvils Rozītis, Sudrabu Edžus, Jānis Vainovskis un Augusts Bērce, vairākus mēnešus ciemojas Andrejs Upīts, vietējā Latviešu biedrībā darbojas vēlākais izcilais diplomāts Antons Balodis, austrumu motīvus Baku ielās tver gleznotājs Jāzeps Grosvalds, bet turienes operā diriģē Jāzeps Mediņš.
 
Šodien Latvija uztur aktīvu politisko dialogu ar Azerbaidžānu, notiek regulāras abu valstu ekspertu tikšanās un konsultācijas.
Vienlaicīgi notiks arī mākslinieces Anitras Bērziņas gleznu izstādes "Labirinti" atklāšana un Romāna Alijeva grāmatas "Azerbaidžānas vēstures līkumainie ceļi" atvēršanas svētki.
Izstāde būs skatāma līdz 2009. gada 20. aprīlim.
 
 
Informāciju sagatavoja:
Inta Šmitiņa
Latvijas Akadēmiskās bibliotēkas direktora palīdze