Latvijas Nacionālās bibliotēkas Atbalsta biedrība (Biedrība) saņēmusi vizuāli skaistu mākslas izdevumu dāvinājumu no ABLV Charitable Foundation. Gandrīz 500 eksemplāru Latvijas Mākslas akadēmijas gadagrāmatu 2016 un Rīgas Fotomēneša katalogu 2016 drīzumā nonāks Latvijas bibliotēkās, papildinot to mākslas nozares klāstu un piedāvājumu.

Biedrība un ABLV Charitable Foundation sadarbojas jau vairākus gadus, dāvinot aktuālas un vērtīgas mākslas grāmatas bibliotēkām un palīdzot tām kļūt saturā bagātākām un daudzpusīgākām. Pateicoties šai sadarbībai, līdz šim Latvijas bibliotēkām nogādāti jau 2376 mākslas katalogi un izdevumi.

 

Latvijas Mākslas akadēmijas gadagrāmata ir ikgadējs un interesants kultūras un izglītības notikums – maģistra programmas diplomandu radošo izpausmju un sasniegumu apkopojums.  Ar ABLV Charitable Foundation atbalstu LMA absolventu gadagrāmata tiek izdota jau sesto gadu un tajā tiek pārstāvētas visas LMA apakšnozares.

 

Rīgas Fotomēneša katalogs veltīts starptautiskajam festivālam “Rīgas Fotomēnesis” un aktuālajam laikmetīgajā fotogrāfijā. Katalogs atspoguļo festivāla tēmu Teritorijas, robežas un savienojumi, kurā apskatāmas fotogrāfijas no tuvējā reģiona – Baltijas, Ziemeļ- un Austrumeiropas valstīm, kas parāda ne tikai ģeogrāfiskās, bet arī personiskās teritorijas un robežas. Rīgas Fotomēneša katalogs arī ir tapis ar ABLV Charitable Foundation atbalstu.

Ziņu sagatavoja:

Sanita Kitajeva, Latvijas Nacionālās bibliotēkas Atbalsta biedrība