Sadaļā Nozares informācija ir apkopota profesionālā informācija bibliotēku darbiniekiem.

Lai sadaļa būtu iespējami ērti izmantojama un tajā tiktu izvietota bibliotēku darbiniekiem aktuāla un noderīga informācija, portāla veidotāji aicina ikvienu kļūt par portāla satura līdzveidotāju, atsūtot ierosinājumus (portals@lnb.lv), kādu informāciju vēl papildus būtu noderīgi iekļaut šajā sadaļā.

Izsludināta uzņemšana programmai “Izglītības iestādes bibliotekārs”
23.04.2018 Ziņa  Nozares informācija

Izsludināta uzņemšana LU Informācijas un bibliotēku studiju nodaļas pedagogu profesionālās kompetences pilnveides B programmai “Izglītības iestādes bibliotekārs”.

Kultūras informācijas sistēmu centrā tiekas izglītotāji un inovatori
18.04.2018 Ziņa  Nozares informācija

12. aprīlī Kultūras informācijas sistēmu centrā (KISC) norisinājās projekta “Izglītotāji un inovatori bibliotēkās” (Projekts) Nacionālais seminārs.

Latvijas Nacionālajā bibliotēkā notiks Latvijas Bibliotēku festivāls
10.04.2018 Ziņa  Latvijas Nacionālā bibliotēka

2018. gada 17.-18. aprīlī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā (Mūkusalas ielā 3, Rīgā) notiks Latvijas Bibliotēku festivāls. Sadarbībā ar Latvijas Nacionālo bibliotēku pasākumu organizē Latvijas Bibliotekāru biedrība (LBB).

Tikšanās bibliotekāru stāvā – kā sadzīvot ar “Facebook” algoritmiem
06.04.2018 Ziņa  Latvijas Nacionālā bibliotēka

25. aprīlī plkst. 11.00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Bibliotēku un informācijas zinātņu lasītavā notiks kārtējais cikla “Tikšanās bibliotekāru stāvā: jaunieguvumi un pieredze” pasākums. Tēma – sociālā medija “Facebook” algoritmi un to ietekme uz mūsu ikdienu. Pasākuma viesis – žurnālists un Vidzemes augstskolas docents Jānis Buholcs.

Latvijas Bibliotēku padomes rekomendācijas par izmaiņām pagastu bibliotēku darba laikos
06.04.2018 Ziņa  Nozares informācija

Izmaiņas pagastu bibliotēku darba laikā nav veicamas bez padziļinātas iedzīvotāju informatīvo vajadzību analīzes un konsultācijām ar bibliotēku apmeklētājiem - 5. aprīļa sēdē Limbažu novada pašvaldības un Latvijas Pašvaldības savienības pārstāvjiem padomes rekomendācijas darīja zināmas Latvijas Bibliotēku padomes (LBP) vadītāja Dzidra Šmita.

2018. — Eiropas Kultūras mantojuma gads
04.04.2018 Ziņa  Nozares informācija

2018. gads Eiropai ir simboliski un vēsturiski nozīmīgs, jo tas iezīmē virkni svarīgu notikumu, piemēram, 100. gadadienu kopš Pirmā pasaules kara beigām un vairāku dalībvalstu neatkarības pasludināšanas.

Sākas reģistrācija dalībai IV Pasaules latviešu zinātnieku kongresā
04.04.2018 Ziņa  Latvijas Nacionālā bibliotēka

Aicinām pieteikties dalībai IV Pasaules latviešu zinātnieku kongresā, kas norisināsies no šī gada 18. līdz 20. jūnijam Latvijas Nacionālajā bibliotēkā.

Izsludināta reģistrācija konferencei “4CanGurus 2018” un plakātu konkurss
03.04.2018 Ziņa  Nozares informācija

Latvijas Bibliotekāru biedrības Jauno speciālistu sekcija (LBB JSS) jau ceturto reizi pulcēs bibliotēku un informācijas zinātnes jaunos speciālistus no visas Latvijas! Šoreiz par norises vietu izvēlēta Jelgavas pilsētas bibliotēka – vienmēr pretimnākoša jaunajiem speciālistiem un radošām idejām.

Digitālā kultūras mantojuma forums
29.03.2018 Ziņa  Nozares informācija

Literatūras, folkloras un mākslas institūts aicina piedalīties – kā klausītājam vai referentam 22.–23. maijā Latvijas Nacionālajā bibliotēkā gaidāmajā konferencē "Digitālā kultūras mantojuma forums".

Aicina pietiekties mācību ciklam “Latvijas kultūras vēstnieki 2018”
29.03.2018 Ziņa  Nozares informācija

Latvijas kultūras vēstnieki ir ikgadēja mācību programma, ko piedāvā Latvijas Nacionālais kultūras centrs sadarbībā ar biedrību “CultureLab” vietējo kultūras līderu izaugsmei, palīdzot izprast kultūras kā resursa nozīmību vietējās sabiedrības attīstībai. Mācību programma īstenota jau piecus gadus, un tā ir atzinīgi novērtēta no dalībnieku puses.

E-grāmatu klasifikācija budžetā un uzskaite grāmatvedībā

Ja bibliotēka iegādājas e-grāmatas savā īpašumā, budžetā tās klasificē pie kapitālajiem izdevumiem (EKK 5233), uzskaita bilances kontā "1233 Bibliotēku fondi".

Ja bibliotēka iegādājas e-grāmatas licences (lietošanas tiesības), budžetā tās klasificē pie IT pakalpojumiem (EKK 2250), uzskaita bilances kontā "1122 Pārējās licences".

kultūras karte Latvijas filmu bibliotēkas SĀC AR LATVIJU BIBLIOTĒKĀ Jaunā LNB Digitālā kolekcija www.periodika.lv