Sadaļā Nozares informācija ir apkopota profesionālā informācija bibliotēku darbiniekiem.

Lai sadaļa būtu iespējami ērti izmantojama un tajā tiktu izvietota bibliotēku darbiniekiem aktuāla un noderīga informācija, portāla veidotāji aicina ikvienu kļūt par portāla satura līdzveidotāju, atsūtot ierosinājumus (portals@lnb.lv), kādu informāciju vēl papildus būtu noderīgi iekļaut šajā sadaļā.

Aicina pieteikties semināram par dokumentārā mantojuma saglabāšanu Cēsīs
21.03.2017 Ziņa  Nozares informācija

6. aprīlī no plkst. 10.00 līdz 14.00 Cēsu Vēstures un mākslas muzejā (Pils laukums 9, Cēsis) notiks seminārs par dokumentārā mantojuma saglabāšanu un nomināciju pieteikumu sagatavošanu UNESCO programmas „Pasaules atmiņa” Latvijas nacionālajam reģistram.

Pieejams LNB Kompetenču attīstības centra mācību programmu grafiks 2017. gada pavasarim
15.03.2017 Ziņa  Nozares informācija

Latvijas Nacionālās bibliotēkas Kompetenču attīstības centrs aicina pieteikties bibliotekārus, mācību centru lektorus un citus interesentus uz mācībām, kas plānotas 2017. gada pavasarī.

Aicinājums apmeklēt LU 75. zinātniskās konferences "Bibliotēkzinātnes un informācijas zinātne" sekciju
14.03.2017 Ziņa  Nozares informācija

Ceturtdien, 23. martā aicinām uz Latvijas Universitātes 75. zinātniskās konferences sekciju “Bibliotēkzinātnes un informācijas zinātne”, kas no pulksten 9.00 – 17.20 norisināsies Latvijas Universitātes Humanitāro un sociālo zinātņu centra konferenču zālē Kalpaka bulvārī 4, Rīgā.

Aktuāli – digitālā bibliotēka "Culturethèque"
14.03.2017 Ziņa  Nozares informācija

Culturethèque ir Francijas Ārlietu ministrijas izstrādāta platforma - digitālā bibliotēka ar plašu resursu kopumu franču valodā, kas tiešsaistē pieejamas ikvienam, kuru interesē Francijas kultūras bagātība, kā arī franču valodas apguve.

Tiekamies bibliotekāru stāvā – uzmanības lokā informācijpratība
14.03.2017 Ziņa  Latvijas Nacionālā bibliotēka

Trešdien, 29. martā, plkst. 11.00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Bibliotēku un informācijas zinātņu lasītavā notiks kārtējais cikla “Tiekamies bibliotekāru stāvā” pasākums.

Vēl var paspēt pieteikt savu dalību "E-prasmju nedēļai 2017"
10.03.2017 Ziņa  Nozares informācija

No 2017.gada 27.marta līdz 2.aprīlim Latvijā notiks jau 8.Eiropas e-prasmju nedēļa, ko organizē Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija (LIKTA) sadarbībā ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju (VARAM).

Iespēja apmeklēt starptautisku konferenci "Archiving 2017" ar īpašu atlaidi
10.03.2017 Ziņa  Nozares informācija

Starptautiskās organizācijas "Society for Imaging Science and Technology" rīkotā konference "Archiving 2017" norisināsies no šī gada 15.-18. maijam Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, Rīgā. Tajā pulcēsies kolēģi no vadošajām kultūras mantojuma institūcijām pasaulē, lai apspriestu ar digitālo arhivēšanu saistītus jautājumus.

Aicinājums pieteikties De Gruyter e-žurnālu datubāzes bezmaksas izmēģinājumam
10.03.2017 Ziņa  Nozares informācija

Kultūras informācijas sistēmu centrs programmas "Elektroniskās publikācijas Latvijas bibliotēkām" ietvaros piedāvā bibliotēkām De Gruyter e-žurnālu datubāzes bezmaksas izmēģinājumu.

Vēl šonedēļ var pieteikt "Gaismas nesējus"
08.03.2017 Ziņa  Nozares informācija

Latvijas Nacionālās bibliotēkas Atbalsta biedrība (Biedrība) aicina lasītājus pieteikt bibliotekārus balvai "Pagasta bibliotekārs – gaismas nesējs". Līdz 10. martam Biedrība gaidīs vēstules un stāstus par pagastu bibliotekāriem, kas ir pašaizliedzīgi, radoši, aktīvi, entuziasma pilni savā darbā un neaizstājami savā pagastā.

Latvijas Bibliotekāru biedrība aicina nominēt kandidātus biedrības valdes vēlēšanām
08.03.2017 Ziņa  Nozares informācija

Pavisam drīz noslēgsies pašreizējās LBB valdes pilnvaru termiņš, kas kopumā ilga trīs gadus. 24. aprīlī, kad notiks LBB 12. kongress, tiks ievēlēta jauna valde astoņu locekļu sastāvā.

E-grāmatu klasifikācija budžetā un uzskaite grāmatvedībā

Ja bibliotēka iegādājas e-grāmatas savā īpašumā, budžetā tās klasificē pie kapitālajiem izdevumiem (EKK 5233), uzskaita bilances kontā "1233 Bibliotēku fondi".

Ja bibliotēka iegādājas e-grāmatas licences (lietošanas tiesības), budžetā tās klasificē pie IT pakalpojumiem (EKK 2250), uzskaita bilances kontā "1122 Pārējās licences".

kultūras karte Latvijas filmu bibliotēkas SĀC AR LATVIJU BIBLIOTĒKĀ Jaunā LNB Digitālā kolekcija www.periodika.lv