Sadaļā Nozares informācija ir apkopota profesionālā informācija bibliotēku darbiniekiem.

Lai sadaļa būtu iespējami ērti izmantojama un tajā tiktu izvietota bibliotēku darbiniekiem aktuāla un noderīga informācija, portāla veidotāji aicina ikvienu kļūt par portāla satura līdzveidotāju, atsūtot ierosinājumus (portals@lnb.lv), kādu informāciju vēl papildus būtu noderīgi iekļaut šajā sadaļā.

10. decembris – Cilvēktiesību diena
07.12.2018 Ziņa  Nozares informācija

2018. gada 10. decembrī tiks atzīmēta Vispārējās cilvēktiesību deklarācijas 70. gadadiena. Starptautiskā bibliotēku asociāciju un institūciju federācija (International Federation of Library Associations and Institutions, IFLA) aicina bibliotēkas pievērst uzmanību šī dokumenta nozīmei un akcentēt bibliotēku ieguldījumu tā realizācijā.

2019. gada Bibliotēku festivāla un Bibliotēku nedēļas tēma – “Bibliotēkas – dialogs ceļā uz pārmaiņām”
07.12.2018 Ziņa  Nozares informācija

Latvijas Bibliotekāru biedrība (LBB) izsludina 2019. gada Bibliotēku festivāla un Bibliotēku nedēļas tēmu “Bibliotēkas – dialogs ceļā uz pārmaiņām”.

Akcija “Bibliotekāru mode”
05.12.2018 Ziņa  Nozares informācija

Latvijas Bibliotekāru biedrība (LBB) izsludina akciju “Bibliotekāru mode”. Akcijas noslēgums paredzēts 2019. gada 17. aprīlī – Latvijas Bibliotēku festivāla otrajā dienā, kas būs Bibliotekāru modes un stila diena.

Aicinām piedalīties projektā “Viena diena bibliotēkas dzīvē” jeb“LibdayLV 2018 – nākamajā simtgadē iesoļojot”
05.12.2018 Ziņa  Nozares informācija

Aiz muguras Latvijas simtgades svinību kulminācijas mēnesis – daudz pārdomu, lepnuma, svinīguma. Par to, ka esam brīvi, ka brīvības cena ir augsta, ka ik dienu ir jābūt modriem par to, kas mums ir dots. Un bibliotēka ir nozīmīga šīs brīvības daļa, it visos laikos, pārvarot visdažādākās grūtības un arī ideoloģiskos mūrus.

Mūžībā aizgājis ilggadējais ASV Kongresa bibliotēkas direktors Džeimss Bilingtons
25.11.2018 Ziņa  Latvijas Nacionālā bibliotēka

2018. gada 20. novembrī Vašingtonā miris bijušais ASV Kongresa bibliotēkas direktors, Goda Senators, doktors Džeimss Bilingtons (1929–2018). ASV Kongresa bibliotēku viņš vadīja no 1987. līdz 2015. gadam.

Medijpratības mācības gada nogalē
23.11.2018 Ziņa  Latvijas Nacionālā bibliotēka

2018. gada nogalē notiks medijpratības izglītības pasākumi Rīgā, Jelgavā un Alūksnē.

Globālās vīzijas Ideju krātuve palīdzēs noteikt IFLA nākotnes virzienus
20.11.2018 Ziņa  Nozares informācija

Kopš šī gada augusta, kad Kualalumpurā IFLA 84. ģenerālkonferencē izskanēja pirmais aicinājums piedalīties Ideju krātuves radīšanā, ir izveidojies daudzveidīgu ideju kopums, kas palīdzēs noteikt turpmāko IFLA virzību. Līdz šim ir iesniegtas vairāk nekā 8500 idejas no 160 pasaules valstīm.

Valdība pilnveido autortiesību regulējumu personu ar redzes traucējumiem interesēs
05.11.2018 Ziņa  Nozares informācija

5. novembrī valdība apstiprināja grozījumus Autortiesību likumā, nosakot, ka neredzīgu personu un personu ar citādām lasīšanas grūtībām interesēs atļauts izgatavot un izplatīt kopijas pielāgotā formātā bez autoru un blakustiesību īpašnieku atļaujas un atlīdzības samaksas.

"TEDxRiga 2018" forums - Nacionālajā bibliotēkā, tiešraides - reģionālajās un augstskolu bibliotēkās
31.10.2018 Ziņa  Latvijas Nacionālā bibliotēka

2. novembrī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā (LNB) notiks septītais "TEDxRiga" forums, kurā visas dienas garumā savās idejās dalīsies vairāk nekā 20 atzīti runātāji un mākslinieki.

Īstenots pētījums "Neformālās izglītības loma kultūras mantojuma izpratnes veidošanā jauniešu vidū"
31.10.2018 Ziņa  Nozares informācija

Latvijas Kultūras akadēmijas Zinātniskās pētniecības centrs (LKA ZPC) īstenojis pētījumu "Neformālās izglītības loma kultūras mantojuma izpratnes veidošanā jauniešu vidū".

E-grāmatu klasifikācija budžetā un uzskaite grāmatvedībā

Ja bibliotēka iegādājas e-grāmatas savā īpašumā, budžetā tās klasificē pie kapitālajiem izdevumiem (EKK 5233), uzskaita bilances kontā "1233 Bibliotēku fondi".

Ja bibliotēka iegādājas e-grāmatas licences (lietošanas tiesības), budžetā tās klasificē pie IT pakalpojumiem (EKK 2250), uzskaita bilances kontā "1122 Pārējās licences".

kultūras karte Latvijas filmu bibliotēkas SĀC AR LATVIJU BIBLIOTĒKĀ Jaunā LNB Digitālā kolekcija www.periodika.lv