Sadaļā Nozares informācija ir apkopota profesionālā informācija bibliotēku darbiniekiem.

Lai sadaļa būtu iespējami ērti izmantojama un tajā tiktu izvietota bibliotēku darbiniekiem aktuāla un noderīga informācija, portāla veidotāji aicina ikvienu kļūt par portāla satura līdzveidotāju, atsūtot ierosinājumus (portals@lnb.lv), kādu informāciju vēl papildus būtu noderīgi iekļaut šajā sadaļā.

Novadpētniecības mācības bibliotekāriem seno mājvietu apzināšanā
17.11.2017 Ziņa  Nozares informācija

Viens no daudzajiem bibliotēku darba virzieniem ir novadpētniecība. Bibliotēkas, sevišķi mazākos pagastos, ieņem būtisku lomu vietējo novada vērtību – kultūras un vēstures mantojuma saglabāšanā.

Pedagogu profesionālās kvalifikācijas pilnveides B programma "Izglītības iestādes bibliotekārs"
09.11.2017 Ziņa  Nozares informācija

Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātē tiek īstenota pedagogu profesionālās kvalifikācijas pilnveides B programma "Izglītības iestādes bibliotekārs".

Bauskā norisinājies gadskārtējais Zemgales reģionālais publisko bibliotēku seminārs
07.11.2017 Ziņa  Nozares informācija

Trešdien, 1. novembrī Bauskas Kultūras centrā pulcējās Bauskas, Jelgavas, Dobeles un Aizkraukles reģionu publisko bibliotēku speciālisti, lai piedalītos Zemgales reģionālajā publisko bibliotēku seminārā un izzinātu bibliotēku nozares aktuālākos jaunumus.

Bibliotekāru stāvā – Maģistru diena
07.11.2017 Ziņa  Latvijas Nacionālā bibliotēka

Ceturtdien, 2017. gada 16. novembrī, Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Bibliotēku attīstības centra Bibliotēku un informācijas zinātņu lasītavā notiks jau tradicionālās studiju nodarbības LNB telpās – rudens sezonas “Maģistru diena”!

IFLA ģenerālsekretāra pateicība par iesaistīšanos IFLA Globālās vīzijas projektā un aicinājums piedalīties kampaņā #MyiflaGlobalVision
31.10.2017 Ziņa  Nozares informācija

Kolēģi no visas pasaules, liels paldies par balsošanu un ieguldījumu IFLA Globālās vīzijas diskusijā! Līdz pirmdienai, 16. oktobrim, kad tika slēgta balsošana, bija saņemtas 22 000 balsis no 213 valstīm un reģioniem. No 193 Apvienoto Nāciju Organizācijas dalībvalstīm nobalsojušas ir 190 valstis.

Jaunumi no Europeana
31.10.2017 Ziņa  Nozares informācija

Vēl tikai vienu dienu, līdz šī gada 1. novembrim, ir iespējams reģistrēties līdzdalībai Eiropas digitālās bibliotēkas Europeana tīklojuma asociācijā (vai arī apstiprināt biedra statusu, ja jau esat asociācijas biedrs), lai varētu piedalīties Europeana tīkojuma asociācijas biedru padomes vēlēšanās.

Sākusies sabiedriska apspriešana par Eiropas kultūras mantojuma digitālo platformu "Europeana"
27.10.2017 Ziņa  Nozares informācija

Eiropas Komisija aicina visas organizācijas un sabiedrības pārstāvjus, kuriem ir personīga vai profesionāla interese par digitālo kultūras mantojumu vai konkrēti par "Europeana", izteikt savu viedokli, dalīties ar pieredzi un paust to, ko viņi sagaida no Europeana un dažādajām tās platformām.

MEDIJPRATĪBA BIBLIOTEKĀRIEM. Izbraukuma mācību semināri Latvijas reģionos un Rīgā
26.10.2017 Ziņa  Nozares informācija

2017. gada novembrī un decembrī piecās Latvijas reģionu galvenajās bibliotēkās un Nacionālajā bibliotēkā notiks mācību semināri "Ievads medijpratībā".

Jauni noteikumi par pieejamību grāmatām personām ar redzes traucējumiem
16.10.2017 Ziņa  Nozares informācija

Pagājušajā nedēļā spēkā stājušies divi jauni Eiropas Savienības tiesību akti.

Latvijā aicina līdzdarboties Pasaules medijpratības un informācijpratības nedēļā, īpaši pievēršoties bibliotēku lomai medijpratībā
16.10.2017 Ziņa  Nozares informācija

Visā pasaulē no 25. oktobra līdz 1. novembrim norisināsies UNESCO Pasaules medijpratības un informācijpratības nedēļa. Ievadot šo nedēļu Latvijā, jau 17. oktobrī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā norisināsies ekspertu diskusija “Bibliotēku un bibliotekāru iespējas un loma medijpratības veicināšanā Latvijā”.

E-grāmatu klasifikācija budžetā un uzskaite grāmatvedībā

Ja bibliotēka iegādājas e-grāmatas savā īpašumā, budžetā tās klasificē pie kapitālajiem izdevumiem (EKK 5233), uzskaita bilances kontā "1233 Bibliotēku fondi".

Ja bibliotēka iegādājas e-grāmatas licences (lietošanas tiesības), budžetā tās klasificē pie IT pakalpojumiem (EKK 2250), uzskaita bilances kontā "1122 Pārējās licences".

kultūras karte Latvijas filmu bibliotēkas SĀC AR LATVIJU BIBLIOTĒKĀ Jaunā LNB Digitālā kolekcija www.periodika.lv